Pogrzeb księcia Filipa: niewielu gości, skrócone nabożeństwo i specjalny Land Rover

2021-04-17 17:13 es

Książę Filip spoczął w królewskiej krypcie pod kaplicą św. Jerzego. Owdowiała przed tygodniem królowa Elżbieta II wyjechała już z Windsoru. Takiego pogrzebu jeszcze w historii rodziny królewskiej nie było. Wszystko odbyło się w ścisłym reżimie sanitarnym. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Za nami pogrzeb księcia Filipa. 99-letni monarcha został pochowany w królewskiej krypcie pod kaplicą św. Jerzego na zamku Windsor. Jednak to nie jest miejsce jego wiecznego spoczynku. Gdy królowa Elżbieta II umrze, jej mąż zostanie wraz z nią pochowany w kaplicy pamięci Króla Jerzego VI.

Niezwykły pogrzeb księcia Filipa

Takiej uroczystości jeszcze w historii rodziny królewskiej nie było. O szczegółach zadecydował nie protokół, nie ostatnia wola księcia Filipa, lecz obostrzenia związane z koronawirusem. Zamiast 800 gości w nabożeństwie wzięło udział zaledwie 30 osób.

Sama procesja ograniczyła się do przetransportowania ciała księcia Filipa z zamku do kaplicy św. Jerzego. Królowa Elżbieta II zdecydowała, że nie weźmie udziału w tym przemarszu. Przejechała samochodem i weszła do kaplicy innym wejściem. Tym głównym w asyście salw honorowych wniesiono jej męża.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

W środku czekał czteroosobowy chór i pozostali goście. Samo nabożeństwo też było niezwykłe. Praktycznie nie padły żadne słowa, a jedynie biblijne czytania. Zresztą zgodnie z życzeniem księcia Filipa. Pragnął pogrzebu bez zamieszania, bez przemów i bez przedłużania - w swoim stylu.

Na zdjęciach w naszej galerii zobaczycie, że trumna była transportowana niezwykłym samochodem. Ten Land Rover przerobiony na karawanę to pomysł samego księcia Filipa. Monarcha współtworzył projekt pojazdu już lata temu. Sam wybrał kolor, zdecydował o dodatkowym grillu na przedzie oraz zabezpieczeniach, trzymających trumnę.

Zobaczcie, jak to wyglądało:

Po pogrzebie księcia filipa królowa Elżbieta II odjechała z zamku. Z powodu pandemii nie odbyło się rodzinne spotkanie po ceremonii. Nie mamy wiadomości, czy pozostali członkowie rodziny królewskiej się spotkali nieoficjalnie.

Jak dobrze znasz protokół królewski?

Pytanie 1 z 7
Kto może dotykać członków rodziny królewskiej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE