Krzysztof Krawczyk spisał testament. Kto odziedziczy jego majątek?

2021-04-06 11:48 kp
Krzysztof Krawczyk
Autor: WBF Krzysztof Krawczyk

Informacja o nagłej śmierci Krzysztofa Krawczyka zasmuciła całą Polskę. Twórczość artysty wspominają dziś zarówno starsi, jak i młodsi, którzy jeszcze kilka lat temu zachwycali gwiazdora swoją miłością do jego piosenek. Choć z jego odejściem trudno się pogodzić, on sam już dawno temu myślał o tym, co wydarzy się, gdy jego zabraknie. Co zapisał w swoim testamencie?

Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek w Łodzi w wieku 74 lat. Informacja o odejściu artysty była nagła i niespodziewana - zaledwie w sobotę gwiazdor informował, że po zwycięskiej walce z koronawirusem wrócił do domu na Wielkanoc. W poniedziałek Krzysztof Krawczyk stracił jednak przytomność, po czym zmarł w szpitalu. Jego żona, Ewa Krawczyk, zaprzeczyła jednak, że powodem jego śmierci jest koronawirus.

Krzysztof Krawczyk w ubiegłym roku ogłosił oficjalne zakończenie kariery. Z powodu pogarszającego stanu zdrowia i pandemii muzyk uznał, że najwyższy czas pójść na zasłużoną emeryturę i większość czasu spędzał w swoim domu w okolicach Łodzi. Już lata temu wokalista spisał też testament, w którym określił, do kogo po jego śmierci ma trafić jego majątek.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Testament Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk spisał testament już dziesięć lat temu. Gwiazdor zdradził wtedy, że ze względu na częste podróże postanowił zabezpieczyć swoją rodzinę w przypadku, gdyby doszło do najgorszego. Krawczyk nie ukrywał też, że to dzięki żonie, a wcześniej własnej matce, poważnie zaczął myśleć o swoich finansach i bezpieczeństwie z nimi związanym.

Jak teraz przypomina Pudelek, w 2011 roku w rozmowie z SE Krzysztof Krawczyk mówił:

Ustaliliśmy, że połowę majątku dostanie moja rodzina, czyli brat i syn, drugą połowę rodzina żony, czyli jej siostra i córki siostry. Wierzymy, że będziemy żyć długo i szczęśliwie, ale wszystko może się zdarzyć.

- mówił.

Krzysztof Krawczyk miał jednego biologicznego syna i trzy adoptowane córki. Podziałowi w jego testamencie podlegają nie tylko zebrane przez lata oszczędności, ale i m.in. kolekcje złotych i platynowych płyt oraz willa muzyka pod Łodzią.

NAJNOWSZE