Królowa Elżbieta II odda władzę? Jej stan zdrowia jest coraz poważniejszy!

2019-10-20 14:43 DR
Królowa Elżbieta II
Autor: EastNews Królowa Elżbieta II

Już od jakiegoś czasu mówi się, że królowa Elżbieta II wkrótce zrezygnuje ze swoich obowiązków. W ich wykonywaniu ma przeszkadzać jej wiek i pogarszający się stan zdrowia. Ostatnio informacje te pojawiają się coraz częściej. Co się dzieje z Królową Elżbietą II? Kto zajmie jej miejsce? Sprawdźcie szczegóły na Hotplota.pl.

Królowa Elżbieta II objęła władzę w 1952 roku, czyli aż 67 lat temu. Taki staż daje jej tytuł najdłużej panującego monarchy w Wielkiej Brytanii. Obecnie Królowa ma 93. lata. Coraz cześciej mówi się o tym, że powinna ona abdykować, czyli zrezygnować z pełnienia swoich funkcji. Podobno Elżbieta II nie czuje się najlepiej i coraz częściej zdarza się, że przekazuje ona swoje obowiązki. Dziennikarze tabloidu „Globe” twierdzą, że to książę Karol w ostatnim czasie pełni władzę.

To właśnie Karol przejmie władzę, gdy Elżbieta II abdykuje lub umrze. W związku z czasem panowania swojej matki, książę Karol jest najdłużej oczekującym na tron w historii. Co więcej, gdyby objął władzę, byłby najstarszym koronowanym królem Wielkiej Brytanii.

Póki co nie ma oficjalnych informacji na temat stanu Królowej Elżbiety II. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej, damy Wam znać na Hotplota.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

NAJNOWSZE