rekord

Kolejny sukces Billie Eilish! Takimi liczbami może pochwalić się tylko troje artystów

2024-06-19 11:50

Billie Eilish jest znana na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że dla artystki to ciągle za mało. Skromna, nieco zamknięta w sobie i bardzo skryta osoba, o potężnym talencie i niewiarygodnej charyzmie. Tym razem pobiła kolejny rekord Spotify.

Billie Eilish to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie. Jej kariera poszybowała w 2017 roku, kiedy wydała swój pierwszy EP. Za swoje muzyczne dokonania otrzymała już 2 Oscary i 9 nagród Grammy, a warto zaznaczyć, że ma dopiero 23 lata i jeszcze większa kariera, stoi przed nią dopiero otworem. Tym razem poszła o krok dalej i pobiła kolejny rekord na platformie Spotify. Artystka przekroczyła magiczny próg i dołączyła do grona twórców, którzy mogą pochwalić się ponad setką milionów odtworzeń. Piosenkarka ma co świętować!

Billie Eilish po raz pierwszy wystąpi w Polsce! Kiedy i gdzie koncert?

Billie Eilish ma ponad 100 milionów słuchaczy miesięcznie

Billie Eilish chyba już niczym, nikogo nie zaskoczy. Tym razem artystka pobiła kolejny rekord. Całkiem niedawno ukazał się jej nowy album "Hit Me Hard and Soft". Fakt pojawienia się go w serwisach streamingowych tylko potwierdził, że Billie to jedna z największych artystek na świecie. Piosenkarka pokonała magiczny próg i została trzecim artystą w historii platformy Spotify, który przekroczył 100 milionów słuchaczy miesięcznie. Trzeba przyznać, że ten wynik robi ogromne wrażenie. Jako pierwszy, pokonał ten próg The Weeknd. Później dołączyła do niego Taylor Swift, a teraz przyszedł czas na Eilish. Warto podkreślić, że na koncie Billie Eilish znajdują się zaledwie 82, opublikowane utwory. Jak podaje "PAP": "Spotify od początku było częścią historii Billie. Od czasu 'Ocean Eyes' stale powiększa grono fanów na całym świecie. To, co ona i Finneas (starszy brat Eilish, z którym tworzy muzyczny duet - red.) osiągnęli od 2016 roku, jest dość niezwykłe… a wszystko to w wieku 22 lat" - powiedział Jeremy Erlich - Globalny szef muzyczny Spotify. "Hit Me Hard and Soft" to trzeci album Billie. Od jego premiery minęły niemal dwa tygodnie, a krążek zgromadził już ponad miliard streamów i wylądował na szczycie zestawień w 25. krajach.

Billie Eilish z najlepszym debiutem w dotychczasowej karierze. Fantastyczna premiera płyty

Billie Eilish urodziła się 18 grudnia w 2001 roku w Los Angeles. Amerykańska piosenkarka zyskała ogólnoświatową sławę. Wykonuje muzykę alternatywną i pop. Do jej największych hitów należą: "Bad Guy", "Don't Smile at Me", "What Was I Made For?", "No Time to Die", "Happier Than Ever", "Everything I Wanted" czy "Nobody Like U".

Billie Eilish - minęło 5 lat od wydania pierwszych piosenek