Kim jest Gal Gadot, która zagra Irenę Sendlerową? Sprawdź 24 fakty na jej temat!

2019-10-13 12:12 nk
Gal Gadot
Autor: Antonio Barros / SplashNews.com/East News

Gal Gadot została ogłoszona jako odtwórczyni roli polskiej bohaterki wojennej, Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej uratowała przed Holokaustem około 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. Wiedzieliście, że Gal sama pochodzi z żydowskiej rodziny i ma polskie korzenie? Ale to niejedyne ciekawe fakty na jej temat!

Irena Sendlerowa będzie bohaterką amerykańskiego filmu z gwiazdorską obsadą! W samą Polkę wcieli się Gal Gadot. Aktorka wraz z mężem zajmie się także produkcją filmu o bohaterce wojennej.

Irena Sendlerowa uratowała przed śmiercią około 2,5 tysiąca dzieci żydowskich podczas II Wojny Światowej. Kobieta wraz ze swoimi pomocnikami wyciągała dzieci z getta i umieszczała je w polskich rodzinach pod nowymi nazwiskami. Nawet poddawana torturom nie wyjawiła, gdzie trafiły uratowane przez nią dzieci.

Historię Ireny Sendlerowej chce zekranizować firma producencka Pilot Wave, którą Gal Gadot założyła z mężem, Jeronem Warsano. Hollywoodzka aktorka osobiście wcieli się w rolę bohaterki wojennej.

Kim jest Gal Gadot?

Sprawdźcie 24 ciekawe fakty na temat Gal Gadot!

 1. Gal Gadot pochodzi z Izraela. Urrdziła się 30 kwietnia 1985 roku w Rosz ha-Ajin.
 2. W języku hebrajskim "Gal" oznacza "falę", a "Gadot" - "brzeg rzeki".
 3. Urodziła się w żydowskiej rodzinie. Jej ojciec, Micha’el Gadot, to inżynier, a matka, Irit z domu Weiss - nauczycielka.
 4. Jej przodkowie ze strony matki pochodzili z Austrii, Czech, Niemiec i Polski. Dziadek przetrwał obóz koncentracyjny Auschwitz, zanim wyjechał do Izraela, a babcia mieszka w Warszawie!
 5. Gal od najmłodszych lat trenowała różne sporty i chodziła na lekcje tańca. Chciała zostać choreografem, ale po podstawówce jej zapał w tej kwestii stopniał, a sama Gal przestała chodzić na lekcje tańca.
 6. Już w szkole średniej zaczęła pierwszą pracę. Smażyła frytki w Burger Kingu!
 7. Jako nastolatka była bardzo wysoka i szczupła. Mierzy 178 cm, dlatego często dostawała propozycje pracy w modelingu. Nie była tym jednak zainteresowana.
 8. W 2004 roku zdobyła tytuł Miss Izraela. Gwiazda nie lubiła stylu życia, jakiego wymagało się od królowej piękności. W jednym z wywiadów powiedziała, że kazali jej zakładać suknie wieczorowe do śniadania, a ona tego nie robiła. Dodatkowo nie nosiła makijażu.
 9. Jako Miss Izraela poleciała na konkurs Miss Universe, ale tu nie trafiła nawet do czołowej 15.
 10. Gal Gadot odbyła obowiązkową, dwuletnią służbę wojskową w Izraelskich Siłach Obronnych. W późniejszych wywiadach mówiła, że życie w wojsku było dla niej w porządku i stanowiło "dobry trening przed Hollywood!
 11. Podczas służby trafiła do jednego z numerów magazynu Maxim, poświęconego kobietom w izraelskiej armii jako "najseksowniejszym żołnierkom świata". Po wydaniu pisma Gal zaczął interesować się świat mody.
 12. Jako modelka Gal Gadot współpracowała z izraelską marką odzieżową Castro. Potem pojawiła się także w kampaniach największych marek światowych, takich jak Gucci, Jaguar czy Capitan Morgan.
 13. Przed ukończeniem służby wojskowej rozpoczęła studia prawnicze.
 14. To właśnie doświadczenie wojskowe miało zapewnić Gal Gadot rolę w Szybkich i Wściekłych. Reżyser, Justin Lin, miał zainteresować się jej wiedzą na temat broni. Zagrała w trzech produkcjach z tej serii.
 15. W 2008 wyszła za izraelskiego dewelopera Jarona Warsano. Para ma dwie córki: Almę (ur. w 2011 roku) i Maję (ur. w 2017).
 16. Po ukończeniu zdjęć do Szybkich i Wściekłych Gal i jej mąż kupili hotel w Tel Avivie. Aktorka bardzo aktywnie uczestniczyła w dbaniu o rodzinny biznes. Nawet pościele zmieniała osobiście!
 17. Po pierwszym filmie z serii Szybcy i Wściekli Hollywood zakochało się w Gal Gadot. Aktorka zaczęła być obsadzana u boku największych sław, takich jak Tom Cruise czy Kevin Costner. Między 2009 a 2016 rokiem zagrała w aż 11 filmach!
 18. W ciągu swojej kariery aż dwa razy rywalizowała o role z Olgą Kurylenko. Już w trakcie studiów zaproszono ją na casting do roli Camille Montes w filmie 007 Quantum of Solace. Tę walkę z Ukrainką przegrała, jednak w grudniu 2013 zwinęła jej sprzed nosa rolę Wonder Woman w filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Została zresztą uznana przez krytyków za jedyny wart uwagi element tej produkcji.
 19. Podczas zdjęć do filmu Gal Gadot była w 6. miesiącu ciąży. Kiedy brzuch zaczął być widoczny, na jej brzuchu umieszczano zieloną płachtę, by potem ciążowe krągłości mogły być zatuszowane przez grafików.
 20. Przed zagraniem Wonder Woman Gal Gadot intensywnie przygotowywała się do tej roli. Trenowała sztuki walki, jak: walka na miecze, brazylijskie jiu-jitsu i capoeira. Sama aktorka przyznała, że te przygotowania były dla niej dużo trudniejsze, niż cokolwiek, z czym spotkała się podczas służby wojskowej!
 21. Za wystąpienie w filmach Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Wonder Woman i Liga Sprawiedliwości Gal Gadot zarobiła ponoć po 300 tysięcy dolarów. W porównaniu z Henrym Cavillem, który za postać Supermana dostał ponoć 14 mln dolarów, jej zarobki były śmiesznie małe. Jednak sama gwiazda powiedziała, że jej gaża była dla niej satysfakcjonująca i że jest za nią wdzięczna.
 22. W 2018 roku Gal Gadot wystąpiła gościnnie w teledysku zespołu Maroon 5 do utworu Girls Like You.
 23. Gal Gadot udziela się też społecznie. Otwarcie wspiera Izraelskie Siły Obronne, wyjaśniając, że wychowała się w patriotycznej rodzinie. Jest też orędowniczką praw kobiet i dziewcząt na całym świecie.
 24. Gadot próbowała przekonać Organizację Narodów Zjednoczonych, by ta uznała Wonder Woman za honorową ambasadorkę praw kobiet i dziewcząt. ONZ odmówiła, co bardzo rozczarowało gwiazdę.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Me, being serious as usual 😉 Post udostępniony przez Gal Gadot (@gal_gadot)
Wyświetl ten post na Instagramie.
Just give me a minute.. 📸: @dudihasson1 Post udostępniony przez Gal Gadot (@gal_gadot)

Zobacz też:

NAJNOWSZE