Kate i William wysłali prezent córce Meghan i Harry'ego! Lilibet zakończy konflikt braci?

2021-06-08 10:10 mm
Książę William i Kate Middleton
Autor: JUSTIN TALLIS/AFP/East News

Po narodzinach córki Harry'ego i Meghan z całego świata popłynęły gratulacje i najlepsze życzenia dla czteroosobowej już rodziny Sussexów. Nie zabrakło także życzeń od Williama i Kate. Gest starszego brata został mocno doceniony przez fanów, ale podobno na tym nie koniec. Media donoszą, że William z żoną wysłali też małej Lilibet specjalny prezent.

4 czerwca 2021 roku na świat przyszło drugie dziecko Meghan i Harry'ego. Córka Sussexów otrzymała imię Lilibet, na cześć królowej Elżbiety II. Zdaniem komentatorów rodzina królewska z pewnością odbierze to jako piękny gest ze strony Harry'ego i jego żony, a to może pomóc zakopać wojenny topór między członkami monarchii. Przyjaznych gestów nie brakowało też zresztą i z drugiej strony. Tuż po narodzinach Lilibet szczęśliwym rodzicom pogratulował brat Harry'ego z żoną.

Teraz media donoszą także, że William i Kate natychmiast po wiadomości o przyjściu na świat bratanicy wysłali do Ameryki prezent dla małej Lilibet! Niestety na razie nie wiadomo, co dokładnie dostała córeczka Sussexów.

Lilibet pomoże pogodzić rodzinę?

Widać wyraźnie, że narodziny córki Meghan i Harry'ego pomogły ocieplić bardzo chłodne relacje rodzinne. Konflikt w brytyjskiej monarchii trwa już ponad rok, ale w ostatnim czasie wyraźnie przybrał na sile - głównie z powodu wywiadu Sussexów u Oprah Winfrey. Przypomnijmy, że podczas rozmowy Meghan i Harry'ego z najpopularniejszą amerykańską dziennikarką padło wiele gorzkich słów. Rodzina królewska próbowała powstrzymać Sussexów przed emisją wywiadu, ale mimo licznych apeli Meghan i Harry zdecydowali się na publikację rozmowy. Nie pomógł nawet argument, że emisja wywiadu zaszkodzi ciężko choremu Filipowi.

Jak już wiemy, dziadek Harry'ego i Williama zmarł na miesiąc przed swoimi setnymi urodzinami. Obaj bracia spotkali się na pogrzebie księcia Filipa. Harry'emu udało się też porozmawiać z ojcem, księciem Karolem. Niestety, jeśli wierzyć w relację mediów, William, Karol i Harry nie doszli wówczas do porozumienia.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 04.06.2021

Lilibet “Lili” Diana Mountbatten-Windsor urodziła się w szpitalu w Santa Barbara w Kalifornii. Oficjalna informacja o narodzinach córki Sussexów pojawiła się w mediach w niedzielny wieczór 6 czerwca.

Harry wraz z żoną zdecydowali się na imię dziecka, które jednocześnie uczci zarówno jego babcię, jak i zmarłego niedawno dziadka. Lilibet to zdrobnienie od Elizabeth, czyli imienia królowej. Właśnie tak na Elżbietę II wołali dawniej najbliżsi.

Drugie imię dziewczynki to Diana, na cześć zmarłej tragicznie mamy Harry'ego. Jego brat, książę William w 2015 roku również uczcił nieżyjącą mamę, nazywając swoją córkę Charlotte Elizabeth Diana.

Książę Harry, książę William
Autor: Rex Features/East News
NAJNOWSZE