Justin Bieber jak Joe Exotic? Jego koty szybko rosną! Ile ważą i co to za rasa?

2020-05-24 10:53 mw
Justin Bieber i jego koty
Autor: GICE/Backgrid/East News

Justin Bieber i jego żona Hailey od kilku miesięcy są właścicielami dwóch egzotycznych kotów o imionach Tuna i Sushi. Zwierzaki szybko dorastają osiągając naprawdę spore rozmiary. I chociaż kotom Bieberów daleko do dzikich afrykańskich krewnych, jak pantery czy tygrysy, Justin został już porównany do niesławnego bohatera serialu Netfliksa, Joe Exotica...

Koty Justina Biebera już na samym początku stały się powodem konfliktu piosenkarza z organizacją PETA, zajmującą się ochroną praw zwierząt.

Bieberowi zarzucano, że nie dba należycie o swoje kociaki. Krytyka nasiliła się zwłaszcza po tym, jak jeden z nich, Sushi, uciekł z domu. "Justin Bieber jest fatalnym opiekunem" - grzmiały media i obrońcy praw zwierząt, ale na szczęście historia miała swój happy end i kotka z pomocą dobrych ludzi wróciła do domu piosenkarza.

KOTY BIEBERA ROSNĄ JAK NA DROŻDŻACH

Od przykrego incydentu ze zgubieniem kota minęło już kilka miesięcy i dziś Justin Bieber dużo bardziej uważa na swoje zwierzaki. Na Instagramie piosenkarza pojawił się właśnie filmik, na którym widać, jak Sushi i Tuna bawią się w ogrodzie w specjalnie zabezpieczonym siatką wybiegu. O ucieczce kotów nie może być już mowy.

W nagraniu widać też, jak bardzo urosły w ostatnim czasie koty Hailey i Justina. Pupile piosenkarza i jego żony coraz mniej przypominają domowe futrzaki - wiele osób porównuje je, trochę na wyrost, do dzikich kotów. Jeden z amerykańskich serwisów porównał nawet piosenkarza do Joe Exotica, niesławnego właściciela prywatnego zoo z hodowlą tygrysów, o którym w ostatnim czasie Netflix nakręcił głośny serial. 

Porównanie jest grubo przesadzone, ale trzeba przyznać, że koty Justina Biebera faktycznie są słusznych rozmiarów...

CO TO ZA RASA?

Koty Justina Biebera należą do coraz bardziej popularnej rasy savannah. Według danych publikowanych przez hodowców koty tej rasy mogą osiągać wagę nawet do 10 kilogramów, choć przeciętnie zatrzymują się na mniej więcej 7 kg. To całkiem dużo porównując do przeciętnych 4-6 kg typowych znanym nam "dachowców", ale oczywiście znacznie mniej, niż w przypadku dzikich gatunków rodziny kotowatych.

Koty savannah uchodzą za bardzo przyjazne i łagodne. Są też podobno niezwykle inteligentne i lojalne. Często przypisywane są im cechy charakterystyczne dla psów - niektóre z nich lubią na przykład aportować zabawki. Są też niezwykle aktywne i lubią bawić się wodą.

Hodowcy podkreślają, że savannah to koty wymagające doświadczenia i cierpliwości.

Jak radzą sobie z nimi Justin i Hailey

Obawy krytyków mówiących kilka miesięcy temu, że gwiazdorska para szybko znudzi się zwierzakami, na szczęście się nie potwierdziły. Hailey Bieber i jej mąż nie rozstają się z Tuną i Sushi - piosenkarz i modelka zabrali je ze sobą do Kanady, gdzie przyszło im spędzać czas w domowej izolacji z powodu pandemii koronawirusa.

Hailey Bieber i jej koty - Tuna i Sushi
Autor: face to face/FaceToFace/REPORTER
NAJNOWSZE