Jennifer Lopez, Beyonce i inne gwiazdy na pożegnaniu Kobe Bryanta! WIDEO i ZDJĘCIA

2020-02-25 18:29 nk
Pożegnanie Kobe Bryanta
Autor: KEVORK DJANSEZIAN/Getty AFP, AP Photo/Marcio Jose Sanchez, Wally Skalij /Los Angeles Times/Polaris Images/East News

24 lutego 2020 w Staples Center w Los Angeles odbyła się tzw. "Celebracja życia dla Kobe i Gianny Bryant". Podczas uroczystości pożegnalnej legendarnego koszykarza i jego córki, którzy zginęli tragicznie w wypadku helikoptera, nie zabrakło wzruszeń. Były przemówienia i występy wielkich gwiazd.

Kobe Bryant i jego 13-letnia córka, Gianna, zginęli w tragicznym wypadku helikoptera na jednym ze wzgórz w Calabasas 26 stycznia 2020. Lecąc w gęstej mgle pilot nie zachował odpowiedniej prędkości i źle ocenił odległość śmigłowca od gruntu. W maszynie zabrakło odpowiedniego systemu ostrzegania.

Pożegnanie Kobe Bryanta

Choć pogrzeb Kobe Bryanta i Gianny Bryant odbył się już jakiś czas temu, ta uroczystość miała całkowicie prywatny i tajny charakter. Fotoreporterom zajęło kilka dni odnalezienie miejsca pochówku gwiazdy NBA i jego córki, ponieważ na płycie nagrobnej nie wygrawerowano żadnych danych.

"Celebracja życia dla Kobe i Gianny Bryant" - pod takim hasłem w Staples Center w Los Angeles 24 lutego 2020, prawie miesiąc po tragicznym zdarzeniu, odbyło się oficjalne pożegnanie byłej gwiazdy LA Lakers i jego córki.

Podczas wielkiej i wyjątkowo wzruszającej uroczystości wśród widowni pojawili się rodzice Kobego, Joe i Pam Bryant, a także jego żona, Vanessa Bryant. Ta ostatnia wygłosiła poruszające przemówienie, w którym wspominała zmarłych córkę i męża.

Nie zabrakło też występów artystycznych.

Beyonce, która prywatnie blisko przyjaźniła się z Bryantami, wykonała jedną z ulubionych ponoć piosenek Kobego, XO, a także hit Helo.

Przed publicznością zaprezentowała się także Alicia Keys. Artystka nie zaśpiewała jednak, a zagrała na fortepianie ukochany utwór Kobego i Vanessy Bryant, Sonatę Księżycową Ludwiga van Beethovena.

W nietypowej dla siebie roli wystąpiła także Christina Aguiulera, która swoim potężnym głosem zaintonowała klasyczną pieśń Ave Maria Franza Schuberta.

Rodzice Kobe Bryanta
Autor: AP Photo/Marcio Jose Sanchez/East News
Snoop Gogg
Autor: KEVORK DJANSEZIAN/Getty AFP/East News
Jennifer Lopez i Alex Rodriguez
Autor: Wally Skalij/Los Angeles Times/Polaris Images/East News
NAJNOWSZE