Jeff Bezos szantażowany zdjęciem kochanki! Jak zhakowano komórkę twórcy Amazon?

2020-01-23 11:00 mw
Jeff Bezos i Mohammed bin Salman
Autor: MANDEL NGAN/AFP/East News

Ktoś włamał się na komórkę najbogatszego człowieka świata i wykradł jego prywatne materiały, w tym... zdjęcia kochanki? Światowe media huczą od plotek! Jeff Bezos miał być szantażowany przy pomocy mema ze zdjęciem własnej kochanki. Fotki kobiety miały pochodzić z telefonu twórcy Amazon po tym, jak ktoś zhakował jego komórkę przy pomocy filmiku wysłanego WhatsAppem! Wideo miał Bezosowi przesłać książę Mohammed bin Salman!

Okazuje się, że nawet telefony najbogatszych ludzi świata padają czasem ofiarą hakerów. Według najnowszych ustaleń dziennikarzy mógł się o tym przekonać na własnej skórze Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata, twórca sieci Amazon i wielu innych przedsiębiorstw.

Światowe media dotarły do ustaleń śledczych ONZ, według których ktoś mógł włamać się na telefon Jeffa Bezosa i wykraść z niego m.in. zdjęcia jego kochanki! Następnie jedna z fotek miała posłużyć do szantażu.

KTO ZHAKOWAŁ TELEFON BEZOSA?

O zhakowanie telefonu najbogatszego człowieka świata podejrzewany jest książę z Arabii Saudyjskiej, Mohammed bin Salman. Miał on wysłać Bezosowi w prywatnej wiadomości filmik, pod który podpięty był kod szpiegowskiego oprogramowania. W tej sposób z telefonu Bezosa skopiowano dane. Następnie szef Amazona miał otrzymać mema z wmontowanym zdjęciem swojej kochanki.

Dokładnie dwa miesiące później Jeff Bezos i jego małżonka ogłosili, że biorą rozwód. Niewykluczone, że Bezos nie uległ szantażowi i sam przyznał się przed żoną do romansu.

Włamania na telefon i kradzież zdjęć to problem, z którym spotkało się już wiele znanych osób. Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o atakach hakerów na komórki gwiazd.

Jeden z najsłynniejszych przypadków to kradzież nagich zdjęć Jennifer Lawrence. Aktorka przyznała, że fotki przeznaczone były dla jej ówczesnego partnera.

Kim Kardashian. Posłuchaj jak powstały sekstaśmy z udziałem celebrytki. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Jak było naprawdę..?

ZOBACZ TEŻ:

NAJNOWSZE