Jade Thirlwall walczyła z anoreksją. "Mogłam umrzeć"

2019-08-12 11:11
Jade Thirlwall
Autor: CapitalPictures/face to face/FaceToFace/REPORTER

Podczas gdy na co dzień wydają się szczęśliwe i spełnione, wiele gwiazd w tajemnicy przed światem walczy z poważnymi problemami. Część z nich decyduje się na opowiedzenie swojej historii, by dać swoim fanom pozytywny przykład i siłę do walki tym, którzy są w podobnej sytuacji. O swojej poważnej chorobie opowiedziała też Jade Thirlwall z Little Mix.

Jade Thirlwall, czyli jedna czwarta przebojowego girlsbandu Little Mix, przyznała, że przez lata walczyła z anoreksją. Wokalistka opowiedziała o swoim problemie przy okazji wizyty w szpitalu w Sheffield, gdzie przebywają osoby zmagające się z tą chorobą. To pierwszy raz, gdy Jade przyznała, że miała problemy z odżywianiem.

Jade Thriwall - anoreksja dotknęła również ją

Na początku tego roku wzięłam udział w nagraniu podcastu dla BBC na bardzo osobisty dla mnie temat - anoreksji. Była to dla mnie okazja do odwiedzenia fantastycznego szpitala o nazwie Riverdale Grange w Sheffield, spotkania się z niektórymi pacjentami i wysłuchania ich doświadczeń, a także podzielenia się nimi z moimi. Spotkanie z nimi było absolutnym zaszczytem. Mam nadzieję, że dzieląc się moją historią, mogłem pomóc zarówno im, jak i każdemu, kto słucha podcastu, aby lepiej zrozumieć anoreksję i przekonać się, że powrót do zdrowia jest absolutnie możliwy.

- napisała Jade Thirlwall na Twitterze.

Jade Thirlwall cierpiała na anoreksję przez pięć lat i leczyła się w tym samym szpitalu, który teraz odwiedziła.

Anoreksja była moim własnym mrocznym sekretem i wydaje mi się, że byłam z tego zadowolona. To była rzecz, którą mogłam sama zrobić i nikt o tym nie wiedział. Oczywiście stałam się bardzo mała, a moje żebra wystawały. Byłam bardzo chuda i nosiłam dużo luźnych ubrań, żeby to ukryć. W głowie czułam się przygnębiona tym, co dzieje się w moim życiu i naprawdę chciałem się po prostu trochę zniszczyć. Byłam w naprawdę okropnym stanie. Punktem zwrotnym - i powodem, dla którego po raz pierwszy powiedziałam mojemu doradcy - było to, że zmęczyłam tym, jak bardzo się nienawidziłam. Drugim punktem zwrotnym było dla mnie, gdy byłem w szpitalu, a lekarze powiedzieli mi, że umrę, jeśli będę to robić dalej. Usłyszeć, jak ktoś ci to mówi, jest naprawdę przerażające i zaczęła zdawać sobie sprawę, jak szkodliwe było to dla mojej rodziny. Byłam bardzo samolubna z powodu tego, co czułem o sobie, że zapomniałam, że mam rodzinę i przyjaciół, którzy również bardzo cierpią z powodu tego, co robiłam.

- opowiedziała wokalistka.

Na szczęście ten okropny czas gwiazda ma już za sobą i teraz angażuje się w pomoc tym, którzy wciąż walczą z tą straszną chorobą.

Wyświetl ten post na Instagramie.
when in weho Post udostępniony przez jade amelia thirlwall (@jadethirlwall)
NAJNOWSZE