Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Majątek i zarobki CR7 zwalają z nóg!

2021-06-15 11:12 mm
Cristiano Ronaldo na EURO 2020
Autor: AP/Associated Press/East News

Ile wynoszą roczne zarobki Cristiano Ronaldo? Jak wielki majątek zgromadził dotąd portugalski piłkarz? Zarobki CR7 w klubie i poza boiskiem od samego początku jego kariery budzą wśród kibiców wielkie emocje. 36-letni zawodnik reprezentacji Portugalii, a na co dzień gracz Juventusu, jest jednym z najbogatszych sportowców świata. Ile dokładnie zarabia Cristiano Ronaldo? Sprawdźcie, co wiadomo na temat stanu jego konta!

Śledzicie EURO 2020, czy może po meczu Polska Słowacja daliście już sobie spokój? Mimo wszystko mamy nadzieję, że przed sobotnim meczem z Hiszpanią wciąż jeszcze wierzycie w wyjście Biało-Czerwonych z grupy. Tymczasem na boiskach EURO 2020 trwają potyczki pozostałych drużyn. We wtorek 25 czerwca kibice piłki nożnej obejrzą dwa hitowe spotkania. Dziś swoje mecze rozgrywa m.in. Portugalia, która o godz. 18:00 spotyka się w Węgrami, a także Francja i Niemcy, które rozegrają mecz o godzinie 21:00.

We wtorkowy wieczór nie zabraknie piłkarskich emocji, bo na europejskich boiskach spotka się wielu topowych piłkarzy, w tym największe i najdroższe gwiazdy futbolu. Czy wiecie, że wśród samych piłkarzy reprezentacji Francji znajdziemy aż trzech z pięciu najlepiej zarabiających piłkarzy EURO 2020?

>> Euro 2020: Zarobki polskich piłkarzy. Ile zarabiają gwiazdy reprezentacji Polski?

Majątki francuskich graczy są jednak niczym w porównaniu z fortuną, jaką przez lata zgromadził niekwestionowany lider na liście najbogatszych piłkarzy świata - Cristiano Ronaldo. Ile zarabia Portugalczyk? Jak duży jest obecnie majątek CR7? Na Hotplota.pl sprawdzamy, co wiadomo o zarobkach i fortunie gwiazdy reprezentacji Portugalii.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo w Juventusie?

Od 2019 roku Cristiano Ronaldo jest piłkarzem najbogatszego włoskiego klubu, Juventusu Turyn. Odchodząc z Realu Madryt CR7 z pewnością nie zgodził się na gorsze warunki, można więc przypuszczać, że od dwóch lat Portugalczyk zarabia jeszcze więcej, niż w najbogatszym klubie świata.

Ile dokładnie? Szczegóły kontraktu Cristiano Ronaldo z Juventusem są oczywiście objęte tajemnicą, ale w sieci od czasu do czasu pojawiają się plotki o zarobkach CR7, pochodzące od włoskich dziennikarzy lub osób związanych z włoskim klubem. Według doniesień tamtejszych mediów, Cristiano Ronaldo zarabia w Juventusie aż 31 mln euro rocznie!

Majątek Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo zaczął karierę bardzo wcześnie i szybko wyłapali go światowi łowcy talentów. Dzięki temu już w wieku 18 lat portugalski piłkarz przeszedł do jednego z najlepszych klubów świata, Manchesteru United.

Oczywiście CR7 szybko zaczął zarabiać ogromne pieniądze - z każdym następnym rokiem na jego koncie rosła fortuna. Kiedy w 2009 roku Portugalczyk przeszedł do Realu Madryt, jego pensja wzrosła do gigantycznych rozmiarów. Wtedy mówiło się, że CR7 zarabia 9 mln euro rocznie.

Oczywiście przy dzisiejszych stawkach ówczesne zarobki Cristiano Ronaldo były drobnym kieszonkowym, ale nie zapominajmy, że pensja piłkarza systematycznie rosła. Równolegle gwiazdor Realu podpisywał kolejne kontrakty reklamowe, a potem rozwijał własną działalność. Dziś jest m.in. właścicielem sieci luksusowych hoteli Pestana CR7.

Według magazynu Forbes Cristiano Ronaldo jest 3. na liście najlepiej zarabiających sportowców świata - wyprzedzają go jedynie Conor McGregor i Lionel Messi.

Majątek CR7 szacowany jest obecnie na 500 mln dolarów.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 11.06.2021
NAJNOWSZE