Hejt na Viki Gabor nie będzie bezkarny! Prokuratura zabrała się za rasistowskie komentarze

2020-02-04 18:05 mw
Viki Gabor
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

12-letnia zwyciężczyni Eurowizji Junior z niewiadomych powodów stała się ofiarą rasistowskich i ksenofobicznych ataków w internecie. Młoda piosenkarka doświadczyła hejtu na niespotykaną chyba dotąd skalę. Na szczęście hejterzy nie będą bezkarni - prokuratura właśnie zabrała się za ściganie autorów najgorszych komentarzy!

Hejterze - nie jesteś w sieci anonimowy! Osoby, które znieważały Viki Gabor w sieci mogą szykować się na wezwanie do prokuratury.

Serwis Onet donosi, że 17 stycznia tego roku krakowska prokuratura rozpoczęła postępowanie po doniesieniu złożonym przez oświęcimskie Stowarzyszenie Romów w Polsce. 12-letnia laureatka ubiegłorocznej edycji Eurowizji Junior ma romskie pochodzenie. Viki Gabor urodziła się w Niemczech, później przeprowadziła się z rodziną do Wielkiej Brytanii, a obecnie mieszka w Krakowie.

PROKURATURA ROZPOCZYNA DOCHODZENIE

Po wygranej na Eurowizji Junior Viki Gabor spotkała się z ogromną falą hejtu na tle rasowym. W komentarzach na wielu stronach znieważano nastolatkę ze względu na pochodzenie. Sprawą zainteresowało się Stowarzyszenie Romów w Polsce.

Zauważamy, że przypadek Wiktorii Viki Gabor jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Wydaje się, że nadszedł czas by podjąć radykalne działania w celu powstrzymania narastającej fali rasizmu, ksenofobii i nietolerancji

- mogliśmy przeczytać w specjalnym oświadczeniu Stowarzyszenia opublikowanym w listopadzie 2019 roku.

Hejterom przypominamy, że publiczne znieważanie innych osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej albo rasowej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat.

NAJNOWSZE