Halsey, Willow Smith i Solange Knowles ogoliły się na łyso. Oto, dlaczego to zrobiły

2021-07-25 18:00 kp
Halsey
Autor: Richard Shotwell/Invision/AP/East News

Gwiazdy muzyki zawsze próbują odnaleźć swój własny, niepowtarzalny styl, który będzie ich znakiem rozpoznawczym. Wiele z wokalistek stawia na fryzury - ich metamorfozy często zadziwiają, a nowe pomysły stają się wzorem dla fanów. Są jednak wokalistki, które zdecydowały się na bardzo radykalną zmianę i ogoliły się na łyso. Skąd u nich ten pomysł?

Zmiana fryzury przez gwiazdy nigdy nie uchodzi uwadze ich fanów. Celebryci - zwłaszcza muzycy - lubią bawić się swoim wizerunkiem i w zależności od etapu w życiu czy w twórczości starają się oddać poprzez wygląd swoje myśli. Gdy więc Willow Smith, Halsey i Solange Knowles ogoliły się na łyso, nie był to przypadek. Każda z nich miała ku temu ważny powód.

Ogolona głowa lub fryzura "na jeża" u kobiety wciąż wzbudza duże emocje. My przypominamy dziś trzy gwiazdy, które w pewnym etapie swojej kariery zdecydowały się właśnie na tak drastyczną zmianę wizerunku. Co nimi kierowało?

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY

Solange Knowles

Gdy Solange Knowles ogoliła głowę w 2009, część komentatorów porównywała ją do Britney Spears, która zdecydowała się na ten gest w 2007 roku w wyniku załamania nerwowego. U siostry Beyonce ta metamorfoza była jednak starannie przemyślana. Mówiła o niej tak:

Nie próbuję zrobić z tego stylu ani oświadczenia. Chciałam po prostu uwolnić się od więzów, które czasami nakładają na siebie czarne kobiety za pomocą włosów. Na tym etapie życia chcę poświęcić czas, energię i pieniądze na coś innego. Nie w salonie fryzjerskim.

Solange i Beyonce
Autor: AFP/EAST NEWS

Willow Smith

Willow Smith po raz pierwszy ogoliła głowę w 2010 roku, mając zaledwie dziesięć lat. Zrobiła to podczas wykonywania na żywo swojego numeru Whip My Hair. Później do fryzury wróciła jeszcze w 2012 i 2020 roku.

Zawsze golę głowę w monumentalnych momentach mojego życia, kiedy rzeczy naprawdę się zmieniają.

- mówiła.

Jej mama Jada Pinkett-Smith tak natomiast komentowała metamorfozy córki:

Willow obcięła włosy, ponieważ jej urody i jej wartości nie mierzy się długością jej włosów.

Willow Smith
Autor: Felipe Ramales, PacificCoastNews.com/EAST NEWS

Halsey

Halsey postawiła na łysą głowę w 2015 roku z podobnych powodów, z których wcześniej zrobiła to Solange.

Włosy były również ważnym wskaźnikiem problemów rasowych w moim życiu. To jedna z największych symbolicznych walk o kolorowe kobiety. Ogolenie głowy było dla mnie ważne, ponieważ musiałam być w stanie udowodnić, że mogłabym nadal kochać siebie, gdybym to zrobiła.

- mówiła.

Halsey
Autor: Richard Shotwell/Invision/AP/East News
NAJNOWSZE