Gwiazdy Gry o Tron na gali Emmy 2019. Emilia Clarke pozamiatała!

2019-09-23 8:45 kp

W Los Angeles odbyła się gala Emmy 2019, na której nagrodzono najlepsze produkcje telewizyjne minionego roku. Na imprezie tłumnie pojawiły się oczywiście gwiazdy Gry o Tron. Serial został nominowany w aż dziesięciu kategoriach i ostatecznie zgarnął dwie statuetki. Aktorom produkcji należą się jednak osobne nagrody za stylizacje!

Premiera 8 sezonu Gry o Tron była bez wątpienia największym wydarzeniem telewizyjnym ostatnich miesięcy. O ostatniej odsłonie kultowego serialu mówiło się już dużo wcześniej, a sami twórcy zapowiadali, że Gra o Tron 8 będzie najwybitniejszym dziełem telewizyjnym w historii. Ich zapowiedzi w pewnej części się sprawdziły, o czym świadczą nominacje Emmy 2019 dla produkcji.

Gra o Tron 8 zgarnęła aż dziesięć nominacji Emmy 2019, w tym dla wybitnego serialu dramatycznego - w tej kategorii zresztą zwyciężyła. Pozostałych dziewięć nominacji to nominacje dla poszczególnych aktorów. Własną statuetkę do domu zabrał Peter Dinklage. Wśród nominowanych znaleźli się też Sophie Turner, Gwendoline Christie, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Emilia Clarke czy Kit Harington.

Emilia Clarke na Emmy 2019 przyćmiła inne gwiazdy

Nic więc dziwnego, że gwiazdy Gry o Tron tłumnie zjawiły się na gali Emmy 2019. Aktorki produkcji jak zawsze na czerwonym dywanie starały się, by mówiono właśnie o nich! Wysiłki koleżanek z branży - Sophie Turner, Leny Headey, Maisie Williams czy Nathalie Emmanuel - przyćmiła jednak Emilia Clarke. Matka smoków przybyła na ceremonię w długiej sukni w kolorze butelkowej zieleni, której górna część składała się wyłącznie z dwóch pasów zakrywających jej piersi. Emilia kusiła dosłownie z każdej strony i nie ma wątpliwości, że to właśnie ona przykuwała najbardziej uwagę fotoreporterów.

W zupełnie innym kierunku poszła Gwendoline Christie. Serialowa Brienne z Tarthu pozostała myślami w świecie Gry o Tron i na czerwonym dywanie pozowała w inspirowanej połączeniem starożytności i średniowiecza, długiej szacie.

>> Gra o Tron: Kit Harington zdradził swoją ulubioną scenę. Jego żona nie będzie zadowolona!

Wśród panów Grę o Tron na Emmy 2019 reprezentowali Kit Harington, Alfie Allen, John Bradley i Peter Dinklage, który na galę przybył z żoną.

Zobaczcie zdjęcia!

Zobacz też:

NAJNOWSZE