Grammy 2022 ODWOŁANE! Nowy termin gali pod znakiem zapytania

2022-01-06 8:50 mm
Gala rozdania nagród Grammy 2022 odwołana
Autor: DON EMMERT/AFP/East News

Gala Grammy 2022 została odwołana i nie odbędzie się w ustalonym wcześniej terminie! Akademia podjęła trudną decyzję o przełożeniu imprezy na bliżej nieokreśloną przyszłość. Powód odwołania Grammy 2022 to gwałtowny wzrost liczny zakażeń nowym wariantem koronawirusa.

Gala Grammy 2022 zaplanowana na 31 stycznia została oficjalnie odwołana! Akademia oraz stacja CBS po trudnych naradach podjęły decyzję o przełożeniu imprezy na inny termin. Póki co nowa data gali nie została jeszcze ustalona i prawdopodobnie w najbliższym czasie nie będzie. Powodem jest bardzo dynamiczna sytuacja pandemiczna. 

W Stanach Zjednoczonych, podobnie jak w reszcie krajów świata, w ostatnich tygodniach mocno wzrosła liczba zakażeń wariantem Omicron. Sytuacja stała się na tyle poważna, że kolejne regiony decydują się na lockdowny. W tych okolicznościach producenci gali Grammy uznali, że organizowanie tak dużej imprezy byłoby nieodpowiedzialne. 

Kiedy rozdanie Grammys?

Niestety organizatorzy Grammy 2022 mówią wprost, że obecnie nie są w stanie podać nowego terminu, w jakim mogłaby się odbyć tegoroczna gala. W poniedziałek 3 stycznia w USA zanotowano ponad milion nowych przypadków COVID-19. Niestety jest to absolutny rekord w skali całego świata.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku gala Grammy również była przekładana. Oczywiście wówczas także powodem była pandemia koronawirusa.

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39
NAJNOWSZE