Ewa Farna

i

Autor: Screen/Player.pl/Kuba Wojewódzki Ewa Farna zalała się łzami w programie Kuby Wojewódzkiego

Gwiazdy

Ewa Farna zalana łzami u Wojewódzkiego. To było silniejsze od niej

2023-09-27 10:21

W programie u Kuby Wojowódzkiego mieliśmy okazję zobaczyć bardzo emocjonalną reakcję Ewy Farnej na słowa Agnieszki Holland. Tematem rozmowy był najnowszy film reżyserki "Zielona granica". Wokalistka długo nie mogła dojść do siebie.

Ewa Farna i Agnieszka Holland były gościniami Kuby Wojewódzkiego w jego autorskim show. Reżyserka wystąpiła w programie m. in po to, aby opowiedzieć o swoim najnowszym filmie zatytułowanym "Zielona granica", który w ostatnich dniach wywołał bardzo duże kontrowersje. Prawicowi politycy zarzucili reżyserce, iż film jest antypolski, a sam prezydent Andrzej Duda nie obejrzawszy dzieła Holland, stwierdził, że to film o oczernianiu funkcjonariuszy Straży Granicznej. Użył również hasła znanego z czasów okupacji hitlerowskiej: "Tylko świnie siedzą w kinie".

Żeby było jasne, bo zarzucają mi antypolskość i to, że to jest antypolski film. Nie. Ja kocham Polskę i nie chcę Polski na tej granicy. Chcę Polski na granicy polsko-ukraińskiej. Chcę Polski, która nie musi przyjmować wszystkich pod swój dach, ale musi potraktować wszystkich po ludzku i według prawa. Nie chcę, żeby polscy żołnierze czy służby graniczne były zmuszane przez swoich przełożonych, czy przez władzę, aby łamali prawo i stosowali okrucieństwo. Nie chcę tego - powiedziała Agnieszka Holland.

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

Ewa Farna nie mogła opanować emocji

Film "Zielona granica" w 100 proc. opiera się na faktach i przedstawia wydarzenia związane z kryzysem humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy. W programie wyemitowano fragment dzieła, a gdy reżyserka zaczęła opowiadać o brutalnych sytuacjach, które miały miejsce na granicy i zostały ujęte w filmie. Mowa tu o przerzucaniu ciężarnej kobiety przez ogrodzenie, czy rozbijaniu szkła do termosu, z którego potem mieli pić emigranci. Ewa Farna nie była w stanie opanować swoich emocji i musiała dać im upust. W oczu popłynęły łzy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premiera "Zielonej granicy" w Warszawie. Film wywołuje kontrowersje, MSWiA wyświetli swój spot w kinach