Eurowizja 2022: Ewa Minge ostro o postawie Polaków względem Ukrainy. "No to mamy wojnę w sieci polsko-ukraińską"

2022-05-16 13:35 Natalia Nowecka
Eurowizja 2022: Ewa Minge ostro o postawie Polaków względem Ukrainy
Autor: AKPA; materiały prasowe/eurovision.tv Eurowizja 2022: Ewa Minge ostro o postawie Polaków względem Ukrainy

Eurowizja 2022 wywołała prawdziwą burzę w sieci. Jury Ukrainy, które przyznało Krystianowi Ochmanowi 0 punktów za jego występ, stało się obiektem internetowych ataków, a fali hejtu nie było końca. Sytuacja stała się na tyle poważna, że głos w sprawie zabrał nawet przedstawiciel ukraińskiego jury. Teraz dołączyła do niego Ewa Minge.

Eurowizja 2022 za nami. Nie obyło się bez wielkich emocji, a także (niestety) zawodów, pretensji i wielu przykrych słów. Ukraińskie jury podjęło decyzję o nie przyznaniu naszemu reprezentantowi Krystianowi Ochmanowi żadnych punktów, co nie spodobało się wielu Polakom. Na ironię, ci którzy oburzali się w sieci o niewdzięczność narodu Ukraińskiego za pomoc, którą zapewniła im Polska, to w dużej mierze również ci, którzy najgłośniej krzyczeli o upolitycznieniu konkursu Eurowizji.

Sprawa przybrała na tyle poważny obrót, że przedstawiciel ukraińskiego jury wystosował oficjalny komentarz, w którym wyłuszczył powody takiej decyzji. Swoje trzy grosze postanowiła dorzucić polska celebrytka - Ewa Minge. Opublikowała w sieci obszerny wpis, w który zaapelowała do Polaków, by nie rozpętywali kolejnej wojny. 

Eurowizja 2022: Ewa Minge ostro o postawie Polaków względem Ukrainy

Na instagramowym profilu Ewy Minge pojawił się obszerny wpis, w którym gwiazda polskiego show-biznesu odniosła się do piekła, które rozpętało się w mediach społecznościowych. Kobieta bez ogródek pisała o wojnie polsko-ukraińskiej, zaznaczając przy tym, że ukraińskie jury nie było zobowiązane do przyznania reprezentantowi Polski jakichkolwiek punktów, a na ich decyzję wpłynąć mogły rozmaite czynniki. 

No to mamy wojnę w sieci polsko-ukraińską. [...] Jury ukraińskie zrobiło, co chciało. Dlaczego? Może uczciwie uznali występ naszego genialnego Ochmana za niegodny i słaby? A może nieuczciwie za na tyle genialny, iż może im zagrozić, bo politycznie obok Ukrainy powinniśmy być faworytem. Niepolitycznie także szliśmy wysoko, notowania na rynku spekulacji były mocne, więc może wycięli konkurencje zawczasu. Wszystko są to tylko hipotezy, ale nerw dopadł nas okrutny - napisała Ewa Minge na Instagramie. 

ZOBACZ TAKŻE: Krystian Ochman skomentował wyniki Eurowizji. Piękne słowa polskiego reprezentanta!

Celebrytka zaapelowała również do wszystkich Polaków, by posłuchali głosu rozsądku i nie rozpętywali kolejnej, nikomu nie potrzebnej, wojny. Podkreśliła również fakt, który większość internetowych hejterów taktownie pomija - że ukraińska publiczność przyznała Krystianowi Ochmanowi aż 12 punktów.

Kochani, tonujmy, tam nadal trwa wojna, której my tak bardzo się boimy, nie rozkręcajmy jej na terenie naszego kraju. Jest fatalnie, a będzie jeszcze gorzej i tylko zdrowy rozsądek może pomóc. Warto zauważyć, że obywatele ukraińscy przyznali nam 12 punktów... Ich gościmy, nie szanowne jury - dodała.

ZOBACZ TAKŻE: Wyśmiali ją w Idolu, a teraz podbiła Eurowizję. Cała Europa pokochała reprezentantkę Szwecji

Sonda
Czy Krystian Ochman zasługiwał na lepsze miejsce?
NAJNOWSZE