Elżbieta II apeluje do Brytyjczyków, by się szczepili! “Było szybkie i nieszkodliwe”

2021-02-27 12:00 RD
królowa Elżbieta II
Autor: GLYN KIRK/AFP/East News

Królowa Elżbieta II rzadko zabiera głos publicznie. Tym bardziej jeżeli chodzi o sprawę tak kontrowersyjną jak szczepionka przeciw koronawirusowi - jest bowiem wiele osób, które twierdzą, że się nie zaszczepią. Elżbieta II postanowiła jednak zaapelować do Brytyjczyków, by się zaszczepili. Co powiedziała monarchini? Przeczytajcie więcej na Hotplota.pl.

Królowa Elżbieta II jest najdłużej urzędującą monarchinią na świecie. Na tronie zasiada już od 68 lat. Sama ma 94 lata. Między innymi dlatego jest tak szanowana nie tylko w Wielkiej Brytanii, gdzie sprawuje władzę, ale praktycznie na całym świecie. Rodzina królewska ma fanów w każdym zakątku ziemi. Nic więc dziwnego, że Elżbieta II postanowiła zabrać głos w sprawie panującej na całym świecie pandemii koronawirusa. A dokładniej mówić o szczepionkach. 

Niedawno Elżbieta II i jej mąż, 99-letni książę Filip. Zarówno królowa jak i jej mąż po szczepieniu czują się bardzo dobrze. To właśnie dlatego Elżbieta II postanowiła zachęcić Brytyczyków do szczepień. 

Te gwiazdy siedziały w więzieniu | ESKA XD - Hotplota #17

Królowa Elżbieta II zachęca Brytyjczyków do szczepień! Co mówi monarchini? 

Królowa Elżbieta II była gościem specjalnej wideorozmowy z przedstawicielami brytyjskiej służby zdrowia. Jak wspomina ona swoje szczepienie i dlaczego zachęca innych, by poszli w jej ślady? 

Było całkiem nieszkodliwe. Było bardzo szybkie i dostałam wiele listów od ludzi, zaskoczonych tym, jak łatwe jest otrzymanie szczepionki. Samo ukłucie wcale nie bolało. Kiedy już przyjmiesz szczepionkę, masz poczucie, że jesteś chroniony i uważam, że to jest bardzo ważne. Uważam, że dla ludzi, którzy nigdy się nie szczepili, to z pewnością jest trudne. Ale muszą oni myśleć o innych ludziach, zamiast o sobie

powiedziała królowa. 

Przy okazji Królowa II pochwaliła też brytyjską służbę zdrowia, która - jej zdaniem - bardzo dobrze radzi sobie z walką z pandemią koronawirusa. 

NAJNOWSZE