Elon Musk ma zespół Aspergera. Lista geniuszy z tym syndromem jest długa!

2021-05-10 11:43 mm
Elon Musk w SNL
Autor: SNL/NBC/Ferrari Press/East News

Elon Musk gościł w programie Saturday Night Live. Producenci powierzyli miliarderowi rolę prowadzącego show. Podczas programu biznesmen wyjawił, że zdiagnozowano u niego zespół Aspergera! Elon powiedział, że jest pierwszym prowadzącym SNL z tym syndromem. Czym dokładnie jest zespół Aspergera i jacy znani ludzie zmagali się z jego objawami? Okazuje się, że Elon Musk znalazł się w elitarnym gronie znanych geniuszy!

To, że odcinek Saturday Night Live z Elonem Muskiem w roli prowadzącego będzie wyjątkowy, wszyscy wiedzieliśmy od dawna. Zwłaszcza, że na dokładkę uświetniła go swoim występem sama Miley Cyrus!

Ale chyba nikt nie spodziewał się, że podczas SNL Elon Musk zdobędzie się na tak szczere wyznanie! Miliarder oficjalnie potwierdził to, co wiele osób podejrzewało od dawna: ma zespół Aspergera!

Niecodzienne wyznanie Elona Muska

Podczas programu Saturday Night Live nie zabrakło skeczy i zabawnych momentów z Elonem Muskiem, choć nie wszystkim podobał się na przykład wygłoszony przez miliardera monolog. Na plan pierwszy wybiło się jednak szczere wyznanie szefa Tesli. Elon Musk przyznał, że ma zespół Aspergera!

Dziś wieczorem tworzę historię jako pierwsza osoba z zespołem Aspergera prowadząca program SNL

- powiedział Elon Musk przed kamerami popularnego show.

Zespół Aspergera jest zaliczany do spektrum autyzmu i jest rodzajem zaburzeń rozwoju. Po raz pierwszy syndrom ten opisał pod koniec wojny Hans Asperger. Do objawów zespołu Aspergera zalicz się m.in. zaburzony rozwój społeczny, ale także świetnie rozwiniętą mowę i procesy poznawcze już we wczesnym dzieciństwie.

Syndrom Aspergera przypisuje się wielu znanym i często genialnym ludziom. Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone, z zespołem Aspergera żyli podobno m.in. Wolfgang Amadeusz Mozart czy Steve Jobs. Wielu ludzi twierdzi, że mają go także Bill Gates i Mark Zuckerberg. Na liście wielkich naukowców z syndromem Aspergera znajdziemy takie nazwiska jak Maria Skłodowska-Curie czy... Nikola Tesla! Ten sam, od którego nazwiska pochodzi największa firma Elona Muska, produkująca najpopularniejsze na świecie elektryczne samochody.

Na liście artystów z potwierdzonym zespołem Aspergera znajdziemy na przykład Courtney Love (żonę Kurta Cobaina z Nirvany) czy Anthony'ego Hopkinsa.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
NAJNOWSZE