Elliot Page, dawniej Ellen Page

i

Autor: GEOFF ROBINS/AFP/East News

Elliot Page u Oprah Winfrey o trudnej sytuacji osób transpłciowych: „Dzieci będą umerać”

2021-04-30 17:20

W grudniu Elliot Page ujawnił się jako osoba transpłciowa. Niedawno przeszedł operację klatki piersiowej - usunięcia biustu. Teraz w programie Oprah Winfrey aktor opowiedział, jakie znaczenie mają takie zabiegi dla osób transpłciowych. Poruszył także temat nowych przepisów, nad którymi głosuje rząd USA.

O tym, że Elliot Page jest osobą transpłciową, dowiedzieliśmy się zimą. Wcześniej jeszcze jako Ellen Page zyskał rozgłos m.in. za sprawą serialu The Umbrella Academy. Teraz Elliot Page wykorzystuje swoją sławę w słusznym celu. Opowiada o problemach, z jakimi muszą się mierzyć osoby transpłciowe.

Niedawno Elliot Page przeszedł operację klatki piersiowej. Podczas wizyty u Oprah Winfrey opowiedział, jak ważne było to dla jego psychiki.

ESKA XD #021 - Eurowizja, Więzień miłości, mięso z roślin, gwiazdy bez matury

Elliot Page o trudnej sytuacji osób transpłciowych

Elliot Page rozmawiał o swoim coming oucie z Oprah Winfrey. Nie bez powodu aktor zmienia swoje życie tak publicznie.

Jeśli masz zamiar to zrobić, a jednocześnie nie pozwolisz transpłciowym dzieciom uprawiać sportu, dzieci będą umierać. I to naprawdę jest takie proste.

Eliot Page zrobił coming out w grudniu. Wyznał, że od dziecka czuł się chłopcem, jednak zaczynając karierę aktorską w wieku 10 lat, musiał wyglądać "w określony sposób".

Gdzie mieszkają gwiazdy?

Pytanie 1 z 6
Gdzie mieszka Britney Spears?

Chciałem o tym porozmawiać z kilku powodów. Chciałem podzielić się z ludźmi tym, jak bardzo zmieniło to [operacja] moje życie. I chcę, żeby ludzie wiedzieli, że nie tylko zmieniło to moje życie, ale wierzę, że to ratuje życie i to w przypadku tak wielu ludzi… Teraz jest atak na transpłciową opiekę zdrowotną. Jest do niej trudny dostęp albo osoby transpłciowe, nawet nie chcą iść do lekarza.

Mówił Elliot Page.

Aktor poruszył temat nowych przepisów, nad którymi trwa dyskusja w USA. Ponadto w niektórych stanach władze chcą zabronić osobom transpłciowym uprawiania sportu, zgodnie ze swoją płcią. Dotyczy to także drużyn pozalekcyjnych, działających w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE