Dlaczego Alec Baldwin strzelał ostrą amunicją? Już wiadomo, kto dał mu broń!

2021-10-23 16:48 mm
Alec Baldwin i operatorka, którą zastrzelił na planie filmowym
Autor: instagram / BEEM/Beem/East News, instagram / BEEM/Beem/East News

Śmiertelny wypadek na planie filmu "Rust" wstrząsnął całym światem kina. Alec Baldwin przerwał milczenie i wydał specjalne oświadczenie, a wcześniej był przesłuchiwany przez śledczych, którzy nie zdecydowali się postawić aktorowi żadnych zarzutów. Policja ustaliła za to, kto dał Baldwinowi broń z załadowaną ostrą amunicją! Jak pistolet z prawdziwymi nabojami trafił w ręce aktora? Zobaczcie, co udało się ustalić służbom.

W amerykańskiej prasie pojawiły się nowe ustalenia na temat nieszczęśliwego wypadku, do jakiego doszło w czwartek na planie filmu "Rust". Policji udało się ustalić, kto był odpowiedzialny za dostarczenie na plan broni, z której miał strzelać Alec Baldwin.

Przypomnijmy - znany hollywoodzki aktor podczas kręcenia zdjęć do swojego nowego filmu postrzelił dwie osoby: reżysera Joela Souzę oraz operatorkę, Halynę Hutchins. 42-letnia kobieta zmarła krótko po tym, jak przetransportowano ją śmigłowcem do szpitala. Stan zdrowia reżysera określany był początkowo jako krytyczny, ale lekarzom udało się go uratować i filmowiec został już wypisany ze szpitala. 

Jak doszło do tego wypadku?

Nowe ustalenia śledczych

W sieci pojawiły się najnowsze wyniki śledztwa prokuratury w sprawie tragicznego incydentu z planu filmu "Rust". Służby ustaliły, że za dostarczenie broni ekipie aktorskiej odpowiadał asystent reżysera, Dave Hall. Mężczyzna zeznał, że nie miał pojęcia, że w magazynku lub lufie pistoletu znajdowała się ostra amunicja.

(więcej dowiesz się pod materiałem wideo)

Dawid Kwiatkowski w ESKA Live! [ZAPOWIEDŹ]

Znany jest już przebieg zdarzeń na chwilę przed śmiertelnym postrzeleniem operatorki kamery. Jak ustalili śledczy, Alec Baldwin otrzymał zapewnienie asystenta reżysera, że broń, z której miał oddać strzał w stronę kamery, jest rekwizytem. Dodatkowo jedna z osób z ekipy filmowej miała krzyknąć przed rozpoczęciem zdjęć hasło "cold gun" - to dla ekipy znak, że w pistolecie nie ma prawdziwych nabojów, a jedynie tzw. ślepaki.

Jak już wiemy, okazało się to nieprawdą. 

Teraz policja i prokurator będą starali się ustalić najważniejsze: w jaki sposób broń z prawdziwymi nabojami znalazła się w koszu na bezpieczne rekwizyty i kto konkretnie odpowiadał za wymianę amunicji w pistolecie.

Kim była zastrzelona przez Baldwina operatorka?

Halyna Hutchins miała 42 lata i była doświadczoną operatorką filmową. Kobieta stała za kamerą w wielu nagradzanych filmach. W ostatnim czasie kręciła zdjęcia m.in. do takich produkcji, jak Archenemy (2020), Darlin' (2019) czy Blindfire (2020).

NAJNOWSZE