Rise & Fall
to trzeci singlowy hit z najnowszego albumu Craiga Davida, zaśpiewany razem ze Stingiem. Już teraz mówi się, że to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych wiosny.Utwór napisany przez Craiga początkowo miał wykorzystywać tylko riff gitarowy z hitu Shape Of My Heart. Craig wysłał swoją wersję do Stinga, z prośbą o zgodę na wykorzystanie motywu. Jakie było jego zdumienie, kiedy Sting nie tylko udzielił pozwolenia, ale zaproponował wspólne zarejestrowanie kompozycji.
Produkcji nangrania ponownie podjął się Blacksmith, jeden z najbardziej szanowanych producentów z kręgu hip-hop R&B.; Ciekawostką jest fakt, że na rynku azjatyckim ukaże się wersja Rise & Fall śpiewana przez Craiga w języku pendżabskim, zmiksowana przez Rishi Richa.
Craig uważa, że jest to jedna z jego najważniejszych kompozycji w karierze, sam mówi o swoim nowym hicie:
Rise & Fall opowiada o artyście, który wkroczył do przemysłu muzycznego i doświadczył wzlotów i upadków. Wpadł w zgubny wir zjawiska zwanego >>sex, drugs & rock'n'roll<<.