Szok!

Chciała być jak Angelina Jolie. Wylądowała w irańskim więzieniu

2024-05-21 15:54

Fatemeh Khishvand, która znana jest szerzej jako Sahar Tabar chciała wyglądać, jak słynna hollywoodzka aktorka - Angelina Jolie. Aby upodobnić się do swojej idolki, dziewczyna sporo schudła, a według doniesień mediów miała przejść szereg operacji plastycznych. Internauci szybko okrzyknęli ją "Zombie Angeliną", a władze Iranu uznały jej działania w sieci za deprawujące i skazały ją na 10 lat więzienia.

Angelina Jolie należy do grona najpopularniejszych aktorek na świecie. Przez wielu uznawana jest także za ideał piękna i stylu. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób na świecie próbuje upodobnić się do swojej idolki. Jedną z nich była nastolatka z Iranu Fatemeh Khishvand. Dziewczyna w sieci publikowała swoje zdjęcia, na których, według niej, miała wyglądać zupełnie, jak była żona Brada Pitta.

Sahar Tabar, bo takim pseudonimem posługuje się kobieta, zyskała całkiem pokaźne grono obserwatorów, a w szczytowym momencie jej popularności, zdjęcia i filmy, które publikowała w mediach społecznościowych, komentowało wiele osób, które nie kryły, że dziewczyna w niczym nie przypomina słynnej aktorki, a raczej wygląda bardziej jak upiorna "Gnijąca panna młoda" z filmu Tima Burtona.

Zagraniczne filmy, w których zagrał Marcin Dorociński

Sahar Tabar chciała być jak Angelina Jolie, wylądowała w irańskim więzieniu

Działalność Sahar Tabar spotkała się nie tylko z krytyką internautów, ale również Islamskiej Republiki Iranu, która zarzuciła jej promowanie anoreksji, bluźnierstwo i deprawację młodzieży. Za swoją działalność w mediach społecznościowych została skazana na 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta miała szczęście, dzięki interwencji aktywistów działających na rzecz praw człowieka. Po wyjściu na wolność młoda Iranka przyznała, że wbrew zarzutom, nie przeszła szeregu operacji plastycznych, a jedynie poddała się zabiegowi poprawienia nosa, kości policzkowych, ust i liposukcji. Wyznała także, że na zdjęciach, które widzieliśmy w sieci, była mocno ucharakteryzowana poprzez makijaż, a także poddała je obróbce w Photoshopie. W rzeczywistości jej twarz nie wygląda aż tak upiornie.