Cardi B i French Montana POZWANI! Nie zapłacili za sample, które wykorzystali?

2019-08-12 22:15 nk
Cardi B na koncercie
Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News

Cardi B, French Montana, Yo Gotti, City Girls i Master P otrzymali pozwy sądowe od artysty znanego jako DJ JMK. Ten twierdzi, że gwiazdy wykorzystały fragmenty jego utworu, Choppa Style, i nigdy nie zapłaciły mu należnych pieniędzy. Nie może podobno nawet się z nimi skontaktować w sprawie spłacenia długów!

Takie pozwy to niestety w świecie muzyki prawie codzienność. Choć wydaje nam się, że ukochane gwiazdy raczą nas wyłącznie własnymi, wykreowanymi prosto z serca dźwiękami, one często sięgają po cudzą twórczość - albo za zgodą autora, albo i bez niej!

Cardi B i inni pozwani!

Wiele wskazuje na to, że tym razem chodzi o wykorzystywanie dźwięków za zgodą, jednak problemem jest zapłacenie za nie! Muzyk znany jako DJ JMK pozwał właśnie Cardi B, French Montanę, Yo Gotti'ego, City Girls i Master P. Wszyscy wykorzystali rzekomo fragmenty jego utworu!

W 2000 roku Kirk Edwards, bo tak naprawdę nazywa się DJ, stworzył instrumentalną wersję utworu Choppa Style, do którego w 2002 roku rapowe wokale nagrał Master P. Numer ma ponad 9 milionów odsłon na YouTube'ie, a jego fragmenty zostały wykorzystane w innych piosenkach.

Szczegóły dotyczące pozwu sądowego, złożonego przez Edwardsa, ujawnił amerykański serwis TMZ. Według dokumentów, Cardi Bi City Girls miały wykorzystać fragmenty numeru DJ'a JMK w ubiegłym roku w swoim hicie Twerk. Z kolei Yo Gotti i French Montana rzekomo zrobili to samo z fragmentami jego bitów w numerze Oh Yeah w 2017 roku.

JMK podono domaga się zapłacenie mu za prawa autorskie do sampli utworu. Utrzymuje, że nie jest w stanie nawiązać kontaktu z pozwanymi artystami w kwestii uregulowania płatności.

NAJNOWSZE