Strzelaniny w Atlancie: BTS apelują o zaprzestanie hejtu w kierunku Azjatów

2021-03-30 16:03 es
BTS zwycięzcą MTV EMA 2020
Autor: /AFP/East News

Strzelaniny w Atlancie poruszyły całym USA i nie tylko. W jej skutku zmarło 8 osób, w tym 6 kobiet pochodzenia Azjatyckiego. Zespół BTS postanowił skomentować te przykre wydarzenia. Wokaliści są wstrząśnięci i czują bezsilność. W oświadczeniu zaapelowali o zaprzestanie hejtu w kierunku Azjatów.

16 marca doszło do strzelanin w Atlancie. 21-letni mężczyzna odwiedził trzy salony masażu, gdzie otworzył ogień. Zginęło 8 osób, w tym 6 kobiet pochodzenia azjatyckiego, jedna została ranna.

Kolejne gwiazdy zaczynają powoli komentować ten temat. Ostatnio Megan Thee Stallion przekazała 50 tysięcy organizacji, która pomoże rodzinom ofiar.

Teraz głos zabiera zespół BTS.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

BTS komentują strzelaniny w Atlancie

Członkowie zespołu BTS to azjaci, a więc strzelaniny w Atlancie dotknęły ich szczególnie mocno. Jin, 28, Suga, 28, J-Hope, 27, RM, 26, Jimin, 25, V, 25 i Jungkook, 23, również przyznali, że czuli się "bezsilni'' z powodu nadużyć rasowych, którym byli poddawani w przeszłości.

Wokaliści nie mogli przejść obok tego tematu w milczeniu. Na ich Twitterze pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.

Nie możemy wyrazić słowami bólu stania się przedmiotem nienawiści i przemocy z tego powodu. Nasze własne doświadczenia są nieistotne w porównaniu z wydarzeniami, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku tygodni. Ale te doświadczenia wystarczyły, abyśmy poczuli się bezsilni i podkopali naszą samoocenę.

Czytamy.

Dalej BTS zaapelowali o szacunek i porzucenie przemocy.

Zajęło nam sporo czasu, aby dokładnie to przedyskutować i głęboko zastanawialiśmy się, w jaki sposób powinniśmy wyrazić nasze przesłanie. Ale to, co nasz głos musi przekazać, jest jasne. Sprzeciwiamy się dyskryminacji rasowej. Potępiamy przemoc. Ty, ja i wszyscy my mamy prawo do szacunku. Będziemy razem.

Sprawca ataków w Atlancie jest 21-letni Robert Aaron Long. Został oskarżony na początku tego miesiąca. Twierdził, że szał morderstw nie był spowodowany rasą, ale "uzależnieniem od seksu''. Tłumaczył, że ofiary były celem, ponieważ go kusiły.

NAJNOWSZE