Bruce Willis

i

Autor: ©Lions Gate/Courtesy Everett Collection/EastNews Bruce Willis cierpi na poważne schorzenie

Bruce Willis zdiagnozowany! Na tę chorobę nie ma lekarstwa. Demi Moore przemówiła do fanów

2023-02-17 14:07

Rodzina Bruce'a Willisa, w zeszłym roku powiadomiła opinię publiczną o złym stanie zdrowia aktora. Wspominali o afazji. Po dokładniejszej diagnozie, wiadomo, co dokładnie dolega Willisowi. Demi Moore wydała oświadczenie za pośrednictwem Instagramie. Te informacje nie napawają optymizmem.

Wskutek postępującej choroby, Bruce Willis był zmuszony przerwać karierę filmową. Obecnie przebywa w odosobnieniu i ma ograniczony kontakt ze światem zewnętrznym. Wystąpiły u niegopoważne problemy z komunikacją - trudności w nazywaniu rzeczy, poprawnością konstruowania wypowiedzi, a także rozumieniem kierowanych do niego słów, a nawet całych zdań. Afazja mocno wpłynęła na jego zdolności poznawcze. Po długich i skrupulatnych badaniach okazało się, co dokładnie jest przyczyną tych dolegliwości.

Świat obiegła wieść na temat stanu zdrowia Bruce'a Willisa. Lekarze zdiagnozowali aktora, a rodzinie przekazali informacje, że ich bliski cierpi na otępienie czołowo-skroniowe. Demi Moore opublikowała wpis na Instagramie, gdzie wyraziła ulgę po poznaniu dokładnej przyczyny afazji.

Odkąd ogłosiliśmy diagnozę afazji Bruce'a wiosną 2022 roku, stan Bruce'a postępuje i mamy teraz bardziej konkretną diagnozę: demencja czołowa (znana jako FTD). Niestety wyzwania związane z komunikacją to tylko jeden z objawów choroby, z którą mierzy się Bruce. Choć to bolesne, to ulga w końcu mieć jasną diagnozę - napisała aktorka.

FTD - otępienie czołowo-skroniowe - to choroba spowodowana zmianami zanikowymi w obrębie płatów czołowych i części płatów skroniowych. U podłoża tych zmian leży degeneracja komórek nerwowych, czyli neuronów. Degeneracja zachodzi poprzez gromadzenie się we wnętrzu komórek nieprawidłowego białka. Na tę chorobę chorują najczęściej osoby między 45. a 65. rokiem życie. Do tej pory nie znaleziono na nią lekarstwa.

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65