Billie Eilish nie wytrzymała: "Zamknijcie się, k***a"! Na kogo jest tak wściekła?

2020-05-31 17:18 nk
Billie Eilish
Autor: Rex Features/East News

Billie Eilish opublikowała w mediach społecznościowych bardzo długi post, w którym nie brakuje mocnych słów. To reakcja 18-letniej piosenkarki na bieżące wydarzenia w USA, gdzie kilka dni temu doszło do kolejnego zabójstwa czarnoskórego przez policjanta. Do kogo artystka kieruje swojej słowa?

Billie Eilish należy do gwiazd, które dość bezpośrednio wyrażają swoje myśli. Piosenkarka jest znana z tego, że nie owija w bawełnę. Tak jest także w sprawie, któa bulwersuje obecnie całe Stany Zjednoczone.

Billie Eilish komentuje zabójstwo George'a Floyda

W poniedziałek w amerykańskim Minneapolis policjant brutalnie zamordował 46-letniego czarnoskórego podczas próby aresztowania. Ta tragedia doprowadziła do fali protestów przeciwko bezwzględnemu zachowaniu policji wobec ludzi o kolorze skóry innym, niż biały.

Śmierć George'a Floyda skomentowała m.in. Beyonce. Gwiazda zaapelowała do fanów o podpisywanie petycji z sprawie poszerzenia listy zarzutów wobec funkcjonariusza.

Billie Eilish postanowiła również odnieść się do sprawy, ale w nieco innym kontekście. 18-letnia piosenkarka skierowała swój post do przedstawicieli ruchu All Lives Matter. Ci krytykują organizację Black Lives Matter, która zwraca uwagę na problem segregacji rasowej w USA i brutalność policji wobec ciemnoskórych Amerykanów.

Próbowałam spędzić ten tydzień, by wymyślić sposób delikatnego wyrażenia swoich myśli. Mam ogromną platformę i staram się naprawdę mocno zachowywać szacunek i dobrze przemyśliwać to, co mówię i jak to mówię. Ale k***a mać, po prostu zacznę mówić.

Jeśli usłyszę jeszcze jedną białą osobę, mówiącą "każde życie się liczy" [all lives matter - przyp. red.], jeszcze jeden je***y raz, stracę k***a głowę. Możecie się, k***a, zaaaaamknąć??? Nikt inny nie mówi, że wasze życie się nie liczy. Nikt nie mówi, że wasze życie nie jest ciężkie. Nikt nie mówi dosłownie nic o was.

Wszystko, co wy, poj**y, robicie, to szukanie sposobu, by zwrócić uwagę na siebie. Tu nie chodzi o was. Przestańcie myśleć tylko o sobie. Nie jesteście w potrzebie. Nie jesteście zagrożeni.

Jesteście uprzywilejowani, czy wam się to podoba, czy nie. Społeczeństwo daje wam przywileje za sam fakt, że jesteście biali. Możecie być biedni, możecie mieć problemy... a wasz kolor skóry nadal daje wam więcej przywilejów, niż możecie sobie wyobrazić.

Jeśli każde życie się liczy, to dlaczego czarnoskórzy są zabijani tylko za to, że są czarni? Dlaczego imigranci są prześladowani? Dlaczego biali ludzie mają możliwości, których nie mają inne rasy... Je***y przywilej białych.

- napisała wyraźnie oburzona Billie Eilish.

Ma rację?

Wyświetl ten post na Instagramie.
#justiceforgeorgefloyd #blacklivesmatter Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)
Hotplota.pl: Beyonce jako niemowlę; Lady Gaga rzuca nałogi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE