Beyonce poruszona śmiercią George'a Floyda. Apeluje o sprawiedliwość! [WIDEO]

2020-05-31 15:53 nk
Beyonce
Autor: Instagram.com/beyonce

Amerykanie żyją tragedią, do której doszło w poniedziałek w mieście Minneapolis, gdzie policjant brutalnie zamordował 46-letniego Afroamerykanina. Beyonce skomentowała śmierć mężczyzny i zaapelowała do fanów o podpisywanie petycji z sprawie poszerzenia listy zarzutów wobec funkcjonariusza.

Beyonce już od jakiegoś czasu jest mało aktywna w mediach. Gwiazda skupia się głównie na rodzinie. Jednak wielokrotnie udowadniała już, że kiedy sytuacja tego wymaga, ona staje na wysokości zadania, wspierając idee, które są tego warte.

Jakiś czas temu przekazała niemałą fortunę na wsparcie walki z koronawirusem.

Beyonce żąda sprawiedliwości dla George'a Floyda

Tym razem rzadko widywana Beyonce wsparła inną ważną sprawę.

W poniedziałek, 25 maja 2020, W amerykańskim Minneapolis doszło do zabójstwa czarnoskórego 47-latka. George Floyd został zabity przez brutalnego policjanta. Funkcjonariusz chciał rzekomo aresztować go za posłużenie się fałszywym banknotem i obalił mężczyznę na ziemię. Nagrania wideo pokazują, że przez 8 minut trzymał kolano na karku Floyda, który w międzyczasie stracił przytomność. Przybyłe na miejsce pogotowie stwierdziło śmierć przez uduszenie.

Po tej tragedii w USA rozpoczęła się kolejna już fala protestów przeciwko nierównemu traktowaniu obywateli ze względu na rasę etniczną.

Organizacja Black Lives Matter wystosowała petycję o poszerzenie listy zarzutów wobec Dereka Chauvina, który zabił mężczyznę. Policjant trafił do aresztu i ma odpowiadać przed sądem za zabójstwo. Zdaniem wielu ludzi - to zdecydowanie za mało.

Wszyscy byliśmy świadkami jego morderstwa w świetle dnia. Jesteśmy załamani i oburzeni. Nie możemy przejść nad tym bólem do porządku dziennego. Mówię nie tylko do ludzi o ciemnej skórze. Jeśli jesteś biały, czarny, brązowy czy cokolwiek pomiędzy, jestem pewna, że czujesz się teraz bezradny wobec rasizmu z Ameryce. Żadnych więcej bezsensownych zabójstw istot ludzkich. Żadnego patrzenia na ludzi kolorowych jak na coś gorszego, niż ludzie. Nie możemy więcej odwracać wzroku. George jest dla nas wszystkich rodziną w byciu człowiekiem. (...) Już zbyt wiele razy widzieliśmy te brutalne zabójstwa bez konsekwencji. Tak, ktoś usłyszał zarzuty, ale to jeszcze daleko od uzyskania sprawiedliwości.

- mówi w nagraniu Beyonce, prosząc fanów o podpisywanie petycji.

Jeśli chcecie domagać się postawienia kolejnych zarzutów tym, którzy byli zamieszani w śmierć George'a Floyda, kliknijcie link w moim bio, by podpisać petycję.

- wyjaśniła gwiazda.

NAJNOWSZE