Billie Eilish to najbardziej "zielona" młoda gwiazda? Greta Thunberg może być z niej dumna

2020-11-29 17:03 mm
Billie Eilish i Greta Thunberg
Autor: Darkroom/Interscope Records/Ferrari Press/East News, instagram.com / Billie Eilish

Billie Eilish wśród swoich fanów uchodzi za jedną z najbardziej ekologicznych gwiazd młodego pokolenia. Nic dziwnego - walka o czystą planetę wiele razy była tematem przeróżnych akcji i wypowiedzi artystki.

Billie Eilish pochwaliła się niedawno na swoim Instagramie wkładem w wyprodukowanie filmu dokumentalnego o Grecie Thunberg. To właśnie piosenka Billie pojawia się na soundtracku tej produkcji, a sama piosenkarka zareklamowała dokument na własnym Instagramie.

To bardzo ważny film

- napisała autorka hitu "bad guy".

Nic dziwnego, że tak uważa. Ochrona naszej planety i jej środowiska naturalnego to dla Billie Eilish jeden z najważniejszych tematów. 

Billie Eilish liderką młodych eko gwiazd

Osiemnastoletnia gwiazda z Los Angeles przez wiele osób uważana jest za jedną z najbardziej wpływowych młodych gwiazd. I na całe szczęście wie, jak tę pozycję pożytecznie wykorzystać.

W ostatnim czasie Billie Eilish wielokrotnie pokazała, że ekologia to dla niej nie tylko modne hasło, ale trend, który jest jedyny sposobem na ratowanie planety przed zgubnymi skutkami zmian klimatu.

Fit słodycze [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #10

Billie Eilish nie tylko często mówi o byciu "eko", ale też stara się wdrażać ekologiczne podejście w życie - choćby w swojej pracy. Przykładowo zaplecza jej koncertów to prawdziwa eko wioski: gwiazda dba, aby maksymalnie ograniczyć użycie plastików, a wszystkie odpady były poddane recyklingowi. Billie zatrudnia specjalne firmy, które wykonują audyt jej eventów i doradzają, jak można uczynić je jeszcze bardziej "eko".

Billie ma też zwyczaj rozdawania darmowych biletów osobom i organizacjom, które działają na rzecz ratowania planety. Podczas trasy WHERE DO WE GO? WORLD TOUR wydała w ten sposób wiele darmowych wlotek.

Mięso? Nie, dziękuję

Billie Eilish jest weganką. W 2019 roku opowiedziała o swoim podejściu podczas rozmowy z holenderką stacją radiową 3FM.

Nie jem mięsa, mam ku temu własne powody i swoje przekonania. Mam osobistą potrzebę, aby chronić zwierzęta i chronić planetę.

Nikogo do tego nie zmuszam, bo sama nie chciałabym być zmuszana. Ale to nie oznacza, że nie będę starała się uczynić świat jak najlepszym miejscem

- powiedziała Billie Eilish.

W ubiegłym roku Billie Eilish wraz z aktorem Woodym Harrelsonem opublikowała film, w którym zaapelowała o wspieranie organizacji ekologicznych, takich jak Greenpeace.

Oceany stają się coraz cieplejsze i poziom wód się podnosi. A przecież Ziemia to jedyny dom, jaki mamy

- mówi na filmie Billie Eilish.

NAJNOWSZE