Artur Orzech

i

Autor: AKPA Artur Orzech znów będzie komentował Eurowizję

Co za wieści!

Artur Orzech wraca na dawną pozycję. Fani mają powody do radości

2024-05-07 15:21

Artur Orzech jest znanym i cenionym dziennikarzem muzycznym. Przez lata komentował on Konkurs Piosenki Eurowizji dla Telewizji Polskiej. Niestety kilka lat temu został odsunięty od roli komentatora. O jego powrocie w szeregi publicznego nadawcy mówi się od dawna. Podczas konferencji prasowej przed tegoroczną Eurowizją TVP nie pozostawiło złudzeń co do tego, kto będzie komentował tegoroczną edycję.

Artur Orzech z muzyką związany jest od młodości. Jeszcze zanim został dziennikarzem, był współzałożycielem i gitarzystą rockowej formacji Róże Europy, z którym nagrał dwa pierwsze albumy formacji. Od 1992 roku (z przerwami) komentował dla Telewizji Polskiej Konkurs Piosenki Eurowizji, a następnie także Eurowizję Junior i Konkurs Tańca Eurowizji. Jego przygoda z Telewizją Polską i komentowaniem Eurowizji zakończyła się w 2021 roku, kiedy został zwolniony przez obecnego prezesa stacji Jacka Kurskiego.

Eurowizja 2024. Tak kiedyś wyglądała Luna! Odkopaliśmy stare zdjęcia Aleksandry Wielgomas. Można się zdziwić!

Jednak jego miłość do konkursu nie ustała, a Orzech komentował konkurs na YouTubie. Widzowie jednak tęsknili za jego głosem oraz rzetelnymi i szczegółowymi informacjami, jakie przekazywał w swoich relacjach. Dlatego, kiedy TVP odsunęło go od komentowania, zagrozili bojkotem. Wielu widzów dołączyło do relacji dziennikarza, którą prowadził w 2021 roku na platformie streamingowej, zamiast włączyć telewizor. Artur Orzech nie spodziewał się takiego zainteresowania transmisją. Tak dziennikarz wspomina pierwszy stream konkursu:

To była harcerska robota. W testach przed moją transmisją opóźnienie związane z komentarzem youtubowym wynosiło od 7 do 12 sekund. Ale gdy dołączyło w sumie 130 tys. osób, to padły serwery. Okazało się, że gdy jedna piosenka się skończyła, to jeszcze komentowałem poprzednią, bo opóźnienie sięgało nawet czterech minut, a piosenka na Eurowizji trwa trzy minuty - wyznał w nagranym filmiku.

Artur Orzech znów będzie komentował Eurowizję

Okazuje się, że wszyscy, którzy czekali na powrót Artura Orzecha do komentowania największego święta muzyki w Europie, mogą zacierać ręce. W poniedziałek 15 kwietnia Telewizja Polska zorganizowała oficjalną konferencję prasową przed zbliżającym się wielkimi krokami Konkursem Piosenki Eurowizji. Nadawca potwierdził, że Artur Orzech, jak za dawnych lat, skomentuje dla nas w tym roku 68. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w szwedzkim Malmö.