Angelina Jolie nie pozwoli dzieciom umrzeć z głodu. Przekazała milion dolarów na szkolne obiady!

2020-03-26 12:03 AM
Angelina Jolie na premierze filmu Czarownica 2
Autor: Invision/Invision/East News

Angelina Jolie od wielu lat dba o najbardziej potrzebujących. Mocno angażuje się też w pomoc osobom z krajów z których pochodzą jej adoptowane dzieci. Teraz w związku z pandemią koronawirusa Jolie również zaangażowała się w finansową pomoc.

Tym razem zdecydowała się przeznaczyć pieniądze na szkolny fundusz, który zapewnia dzieciom pożywienie niekiedy na cały dzień. W związku z wszechobecnym koronawirusem szkoły mają problem z obecną sytuacją. Angelina przejęła się sytuacją i by nie dopuścić do jeszcze większego głodu z powodu zamknięcia szkół postanowiła przekazać milion dolarów na specjalny fundusz.

„W tym tygodniu ponad miliard dzieci na całym świecie jest poza szkołą. Wszystko przez zamknięcia szkół związane z koronawirusem. Wiele dzieci jest zależnych od opieki i żywienia, które otrzymują podczas szkolnych godzin w tym prawie 22 miliony dzieci w Ameryce, które korzystają ze wsparcia żywieniowego. Niestety organizacje nie podejmują zdecydowanych wysiłków aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci”. – mówiła w oświadczeniu aktorka.

ANGELINA JOLIE POMAGA OD WIELU LAT

Według źródeł kampania Kid Hungry zajmująca się zwalczaniem głodu i ubóstwa na całym świecie przekazała już 2 miliony dolarów 78 organizacjom w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego ma przyznawać pomoc w nagłych przypadkach. Angelina Jolie po zorientowaniu się w sytuacji postanowiła wesprzeć działania i przekazała milion dolarów.

To niejedyna pomoc w jaką angażuje się Angelina Jolie. Oprócz tego aktorka finansuje 10 szkół w Kambodży i 3 inne szkoły dla dziewcząt.

 

 

Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu
Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE