Andrzej Piaseczny zostanie ambasadorem osób LGBT+? "Otworzyłem dyskusję"

2021-05-11 16:02 es
Andrzej Piaseczny
Autor: WBF

W ostatnim czasie Andrzej Piaseczny zaliczył spory skok popularności. Muzyk wzbudził sensację, decydując się na oficjalny coming out. Przez lata unikał rozmów o swojej orientacji, ale teraz jest świadomy, że "otworzył dyskusję". Swoją piosenkę "Miłość", w której śpiewa o uczucie do innego mężczyzny dedykuje wszystkim osobom LGBT+. Będzie ich nowym głosem?

W weekend Andrzej Piaseczny wywołał sporą sensację. Podczas wywiadu zdecydował się na coming out. Chociaż w show-biznesie ta informacja nie była zaskoczeniem, oznaczała pewną zmianę. Przez lata Piasek raczej niechętnie mówił o swoim życiu prywatnym i orientacji.

I chociaż teraz Andrzej Piaseczny zapewnia, że "nic się nie zmieniło", widzimy co innego. W kolejnym wywiadzie wokalista wyznał, że swój utwór "Miłość" dedykuje osobom LGBT+. Czyżby chciał zostać ich głosem?

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Andrzej Piaseczny dedykuje "Miłość" osobom LGBT+

Coming out Piaska był szeroko komentowany w internecie. Muzyk otrzymał sporo gratulacji. Nie zabrakło jednak krytycznych komentarzy. Niektórzy internauci wytknęli mu, że w przeszłości nie popierał ruchów LGBT+.

- Szkoda że jeszcze parę lat temu publicznie podważał sens organizowania marszu równości.

Najwyraźniej teraz Andrzej Piaseczny chce bardziej wpierać swoją społeczność. W rozmowie z Agatą Młynarską stwierdził, że świadomie otworzył dyskusję.

Ja naprawdę od dawna jestem zgodzony ze sobą, z wczoraj na dziś kompletnie się nic nie zmieniło, ale nie będę uciekał od odpowiedzi na najbardziej trudne pytania, bo takie się pojawiają - obiecuje artysta. Mam świadomość, że otworzyłem dyskusję, która będzie miała ciąg dalszy. Nie nastąpi to prędko, ale nastąpi dlatego, że ten kurz musi opaść, a potem wzbijemy go ponownie.

Muzyk odniósł się także do piosenki "Miłość". To od niej w zasadzie zaczął się jego coming out.

Piosenka jest wsparciem dla wszystkich osób LGBT+. Na czerwiec, miesiąc wsparcia równości, szykujemy premierę singla Miłość i teledysku.

Myślicie, że Andrzej Piaseczny będzie teraz bardziej aktywny politycznie?

Zobacz też:

NAJNOWSZE