Dlaczego Kwaśniewska nie przyjęła nazwiska męża? „Jakbyśmy nie miały tożsamości”

2021-11-11 13:01 AM
Aleksandra Kwaśniewska, Kuba Badach
Autor: WBF

Zastanawialiście kiedyś, dlaczego Aleksandra Kwaśniewska mimo szczęśliwego związku z Kubą Badachem nie zdecydowała się na przyjęcie jego nazwiska? Teraz sama zainteresowana przybywa z odpowiedzią.

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach 9 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu. Starają się chronić swoją prywatność, a gdy tylko odnoszą się do swojego życia, robią to w humorystyczny sposób.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

Teraz w rozmowie z Żurnalistą, Aleksandra Kwaśniewska na poważnie podeszła do tematu i uchyliła rąbka tajemnicy. Odpowiedziała na pytanie, które od lat zadają sobie jej fani. Dlaczego córka byłego prezydenta nie zdecydowała się na przyjęcie nazwiska męża?

W rozmowie z Żurnalistą dziennikarka przyznała, że ludzie bardzo często nie tylko pytali, ale także dziwili się, że zdecydowała się na pozostanie przy swoim panieńskim nazwisku.

To dla mnie jest taki przykład na to, w jak bardzo patriarchalnym żyjemy świecie. Nikt z nas nie zastanawia się nad tym, jak bardzo to jest dziwne, że kobiety zmieniają po ślubie nazwisko na nazwisko męża. To oznacza de facto, że najpierw jesteśmy dookreślone przez ojców, a potem jest to symboliczne przekazanie nas mężowi i od tego momentu dookreśla nas mąż.

To tak jakbyśmy nie miały tożsamości same z siebie, a przecież jest to, obiektywnie rzecz biorąc mega dziwne, że do ślubu nazywasz się cały czas tak samo. Przecież to nazwisko jest taką samą częścią ciebie jak twoje imię i nagle stajesz przed ołtarzem i od tego momentu nie Ola, tylko Kasia, bo tak. Znam jeden przypadek małżeństwa, w którym mężczyzna przyjął nazwisko kobiety, ale faktycznie jest od razu w towarzystwie takie, że pantofel, że to jednak dziwne jest.

 - mówiła, odnosząc się do przykładu z otoczenia.

Jesteście zaskoczeni, czy raczej podziwiacie Olę za złamanie powszechnie stosowanej zasady?

Sonda
Czy po ślubie:

Zobacz też: Selena Gomez w powabnej sukience

NAJNOWSZE