900 zawodników w półmaratonie, 1500 dzieci na trasie!

2006-11-21 11:18

Prawie dziewięciuset zawodników i zawodniczek z 17 krajów świata pojawiło się na starcie XV Międzynarodowego Półmaratonu. Zwyciężyli: Kenijczyk Michael Koronai i Ukrainka Natalya Berkut.

Prawie dziewięciuset zawodników i zawodniczek z 17 krajów świata pojawiło się na starcie XV Międzynarodowego Półmaratonu. Zwyciężyli: Kenijczyk Michael Koronai i Ukrainka Natalya Berkut. Tytuły Mistrzów Polski zdobyli z kolei – Grażyna Syrek z Olimpii Poznań i zwodnik Ekspresu Katowice – Adam Dobrzyński. Oboje narzekali na doskwierający zawodnikom upał, na trasie dochodzący do 30 stopni Celsjusza. „Z tego powodu było bardzo ciężko, tym bardziej, że równocześnie przygotowuję się do startu w maratonie” - mówiła po biegu Grażyna Syrek. „Pogoda w Pile jest podobna od czterech lat. Nie można przez to pobiec w granicach rekordu życiowego, mimo dobrze przygotowanej trasy” - wtórował jej Adam Dobrzyński. Tradycyjnie imprezę zainaugurował bieg dzieci, w którym wystartowało 1500 uczniów. Zwyciężyli reprezentanci Ujścia: Aleksandra Kaleńczak i Bartek Łapacz. Jako ciekawostkę dodajmy, że najstarszy uczestnik półmaratonu miał 83 lata.