olimpia utrzymanie

Autor: Radio ESKA Dzięki wygranej w Zielonej Górze Olimpia-Unia przesunęła się na 11 miejsce w tabeli

Tenisiści Olimpii-Unii Grudziądz wygrali ważny mecz w Zielonej Górze. Zapewnili sobie utrzymanie!

2021-03-19 20:51

Tenisiści Olimpii-Unii dzięki wygranej z Zieloną Górą 3:1 zapewnili sobie utrzymanie w Superlidze Tenisa Stołowego. Bohaterem grudziądzkiego zespołu został Rosjanin, Maxim Chaplygin, który wygrał oba swoje pojedynki.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. W pierwszym pojedynku zespół Palmiarni Zielona Góra reprezentował Kamil Nalepa. Po stronie Olimpii-Unii zagrał Jan Zandecki. Młody grudziądzanin co prawda wygrał premierowe starcie, jednak w trzech kolejnych górą był zawodnik gospodarzy.

W drugim secie swoją wysoką dyspozycję zaprezentował Maxim Chaplygin. Rosjanin w czterech setach pokonał dużo młodszego od siebie Mateusza Zalewskiego i na tablicy wyników pojawił się remis 1:1.

W trzeciej partii grudziądzanie zdołali przełamać gospodarzy. Marco Golla podobnie jak rosyjski zawodnik był tego dnia świetnie dysponowany i bez większych kłopotów 3:0 ograł Łukasza Wachowiaka. Olimpii do utrzymania się w Superlidze brakowało już tylko jednego, wygranego seta.

Najważniejszą w perspektywie całego sezonu, wyjazdową wygraną grudziądzkiej Olimpii zapewnił swoją drugą wygraną Maxim Chaplygin. Rosjanin tym razem bez większego wysiłku ograł 2:0 Kamila Nalepę. Zwycięstwo 3:1 gości stało się faktem!