kosz grudziadz

Autor: Basketstal Grudziądz Koszykarki z Grudziądza zmierzą się jeszcze z zespołami z Swarzędza i Grodziska Mazowieckiego

Świetny początek koszykarek w 1/2 MP! Grudziądzanki pokonały rówieśniczki z Torunia!

2021-05-28 20:43

Od zwycięstwa półfinałowe zmagania w Mistrzostwach Polski do lat 13 rozpoczęły koszykarki Basketstal Grudziądz! Podopieczne trenera Marcina Gralaka wygrały z Katarzynkami Toruń 68:53.

Grudziądzanki po znakomitej grze w turnieju ćwierćfinałowym rozpoczęły zmagania w najlepszej szesnastce młodzieżowych drużyn w Polsce. Turniej półfinałowy z udziałem koszykarek Basketstal rozgrywany jest w hali widowiskowo-sportowej na osiedlu Lotnisko.

Pierwsza kwarta grudziądzko - toruńskiej pojedynku był niezwykle wyrównana, z nieznacznym wskazaniem na gospodynie. Basketstal prowadził po 10' minutach 16:13.

Druga kwarta wyglądała dość podobnie do pierwszej. Znów gra była bardzo równa, a tylko detale zaważyły o tym, że na przerwę z prowadzeniem 31:27 schodziły grudziądzanki.

W trzeciej odsłonie spotkania torunianki osłabły, co skrzętnie wykorzystały gospodynie. Baskestal wygrał tę część meczu 19:11 i w całym spotkaniu uzyskał już 11 oczek przewagi.

Ostatni akt pojedynku był potwierdzeniem wysokiej formy grudziądzanek. Basketstal dołożył kolejną, wygraną kwartę 18:15. Zespół Marcina Gralaka w całym spotkaniu triumfował 68:53!

W drugim rozgrywamy dzisiaj spotkaniu turnieju półfinałowego UKS Lider Swarzędz pokonał GKK Grodzisk Mazowiecki 67:46.

Już jutro (29 maja) drugi dzień koszykarskich zmagań w Grudziądzu. Gospodynie (Basketstal) zagrają 16 z UKS Lider Swarzędz. Z kolei o 18:30 GKK Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z Katarzynkami Toruń.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl