Marta Wieliczko

Autor: Polski Związek Towarzystw Wioślarskich Sukces wioślarki z Grudziądza na Igrzyskach w Tokio

Srebro Marty Wieliczko na Igrzyskach Olimpijskich! Sukces polskich wioślarek

2021-07-28 9:14

Czwórka podwójna kobiet, z grudziądzanką Martą Wieliczko w składzie, wywalczyła w finale srebrny medal. To pierwszy krążek dla Polski podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Klątwa igrzysk olimpijskich trwa od lat! | Kiedyś to było

Autor: Bogna Szalkowska Marta Wieliczko

Polskie wioślarki z czwórki podwójnej, o 3.50 czasu polskiego, walczyły o medal na torze wioślarskim w Tokio. Polki dotarły do mety z czasem 06:11.36, zajmując drugie miejsce. Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann oraz grudziądzanka z Klubu Wioślarskiego „Wisła” Marta Wieliczko zdobyły pierwszy medal olimpijski dla naszego kraju.

Pięć lat wcześniej, w Rio de Janeiro, polska osada czwórki podwójnej kobiet zajęła trzecie miejsce, a w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 wywalczyły srebro. Trenerem zawodniczek jest grudziądzanin Jakub Urban.