Słodkie kujawsko-pomorskie. Glukobus zbada mieszkańców województwa [AUDIO]

2021-09-24 19:53
Słodkie kujawsko-pomorskie. Glukobus zbada mieszkańców województwa [AUDIO]
Autor: pixabay.com

Ile osób w kujawsko-pomorskim choruje na cukrzyce? Ilu mieszkańców województwa jest jeszcze niezdiagnozowanych? To będzie sprawdzać specjalny glukobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

10. edycja Walkathonu już za nami. Niebieskie Miasteczko, które pojawiło się na toruńskim Rynku Nowomiejskim zaktywizowało mieszkańców do ruchu, ale i do badań. Naszą relację z finału akcji znajdziecie TUTAJ. Jednak Fundacja NEUCA dla Zdrowia nie kończy sprawdzać stanu zdrowia mieszkańców kujawsko-pomorskiego. Już w następnym tygodniu w trasę po województwie rusza glukobus.

To w ramach akcji "Słodkie kujawsko-pomorskie". Mobilny punkt badań ruszy do kilku miast województwa, np. Toruń, Grudziądz, Włocławek, Bydgoszcz czy Świecie. Całą trasę glukobusa znajdziecie TUTAJ.

- Zrobimy przesiewowe badania poziomu glikemii oraz lipidogramu, również pod kątem cukrzycy. Zwieńczeniem całej akcji będzie stworzenie specjalnego raportu, który pokaże stan zdrowia mieszkańców kujawsko-pomorskiego - powiedziała nam Anna Gamelska z Fundacji NEUCA dla Zdrowia

Temat cukrzycy był motywem przewodnim tegorocznej edycji Walkathonu. To właśnie tam torunianie mogli także skorzystać z porady specjalistów.

Posłuchaj naszej rozmowy z Katarzyną Lichosik, dietetyczką oraz edukatorką żywieniową

Podsumowanie akcji planowane jest po 14 listopada, czyli po obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

Źródło: Słodkie kujawsko-pomorskie. Glukobus zbada mieszkańców województwa [AUDIO]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE