Torunianie ruszyli się po zdrowie. X edycja Walkathonu za nami [AUDIO]

2021-09-12 15:36
Torunianie ruszyli się po zdrowie. X edycja Walkathonu za nami [AUDIO]
Autor: Marta Łazarska

W ten weekend torunianie ruszyli na badania. Mogli to zrobić bezpłatnie w białym miasteczku na Rynku Nowomiejskim. To w ramach 10. edycji imprezy Walkathon NEUCA dla Zdrowia.

Spirometria, badanie trychologiczne czy mammografia. To tylko kilka z badań, z których mogli skorzystać torunianie, ale i turyści, którzy w sobotę (11.09.) pojawili się na Rynku Nowomiejskim. Na miejscu stanęło niebieskie miasteczko, z którego mogli skorzystać zarejestrowani wcześniej chętni. W ten sposób udało się przebadać aż 1500 osób.

Posłuchaj naszej relacji z X edycji Walkathon NEUCA dla Zdrowia

To kolejna edycja, w której organizator - Fundacja NEUCA dla Zdrowia, stawia na miasteczko na Rynku Nowomiejskim. W poprzednich punktem głównym imprezy był marsz z kijkami, który przez kwestie związane z reżimem sanitarnym od dwóch edycji został zawieszony. Fundacja zachęca jednak do aktywności fizycznej cały czas. Można ją rejestrować przez aplikację, którą znajdziecie TUTAJ. Może być to spacer, bieg, jazda na rowerze czy nawet deskorolce. Nasze zrobione w ten sposób kilometry wymieniamy na kostki cukru, czyli punkty, za które możemy zgarnąć nagrody. Akcja potrwa do 10 października.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE