olimpia wygrywa

Autor: Nadesłane / Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz wciąż ma cztery oczka przewagi nad drugą w tabeli Kotwicą Kołobrzeg

Skromna wygrana Olimpii. Grudziądzanie kończyli mecz w "dziesiątkę"

2022-05-14 15:28

Kolejną wygraną w sezonie odnieśli piłkarze grudziądzkiej Olimpii. Tym razem podopieczni trenera Marcina Płuski pokonali na własnym stadionie Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0. Decydującą o losach spotkania bramkę zdobył Michał Cywiński. "Biało-zieloni" mecz kończyli w osłabieniu, po tym jak dwie żółte kartki obejrzał Filip Karmański.

W pierwszej połowie spotkania grudziądzanie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Jedną z nich w 17' minucie wykorzystał Michał Cywiński. Później w słupek trafił jeszcze m.in. Hubert Antkowiak. Ostatecznie na przerwę Olimpia schodziła przy prowadzeniu 1:0.

Po zmianie stron mecz stał się bardziej wyrównany. Goście coraz odważniej podchodzili pod pole karne "Biało-zielonych". W 66' minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Filip Karmański z Olimpii. Grudziądzanie przez prawie pół godziny zmuszeni byli więc do gry o jednego mniej.

Pomimo gry w osłabieniu Olimpia umiejętnie broniła się, wychodząc od czasu do czasu z szybkimi kontrami. Goście - choć grali w jedenastu - nie zdołali wbić futbolówki do bramki strzeżonej przez Adriana Olszewskiego i to "Biało-zieloni" mogli cieszyć się z cennych trzech punktów.

Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwy mecz. W pierwszej połowie zdecydowanie dominowaliśmy i tworzyliśmy sobie sytuacje do zamknięcia tego spotkania. W drugiej połowie czerwona kartka zmieniła nieco obraz, ale na szczęście udało się dowieźć to zwycięstwo do końca - mówił zaraz po zakończeniu pojedynku z Pogonią Nowe Skalmierzyce Michał Cywiński.

Piłkarze Olimpii dzięki tej wygranej utrzymali cztery oczka przewagi nad drugą w tabeli III ligi grupy 2 Kotwicą Kołobrzeg. Najgroźniejsi rywale "Biało-zielonych" po tej kolejce dopisali sobie trzy punkty z automatu, za walkower z Elaną Toruń.

Kolejny mecz zespół trenera Płuski rozegra już w najbliższy wtorek (17 maja) o godzinie 17. Olimpia na własnym stadionie podejmie Zawiszę Bydgoszcz - będzie to półfinałowe starcie w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Jest więc o co grać - za zwycięstwo w tych rozgrywkach są dodatkowe finanse oraz automatyczny awans do 1/32 Pucharu Polski w najbliższym sezonie.

Do rozgrywek ligowych "Biało-zieloni" powrócą 21 maja (sobota) wyjazdowym spotkaniem z Bałtykiem Koszalin.

Olimpia: 1. Adrian Olszewski – 4. Hubert Mich, 6. Jose Cabrera, 9. Karol Landowski (64′ 64. Jakub Nawrocki), 10. Michał Cywiński, 11. Tomasz Kaczmarek, 16. Filip Rzepka, 22. Filip Karmański, 23. Marcin Warcholak, 32. Hubert Antkowiak, 66. Piotr Witasik.

Pogoń: 99. Kacper Dziuba – 5. Kacper Pinkowski, 6. Marcin Lis (86′ 25. Kamil Zadka), 7. Filip Szewczyk, 10. Mateusz Nogaj (71′ 30. Dawid Przybyszewski), 15. Dawid Rączka (46′ 9. Kacper Majerz), 20. Daniel Kaczmarek, 23. Krystian Szczepaniak, 33. Piotr Józefiak, 88. Krzysztof Dymarski (64′ 2. Łukasz Grabowski), 97. Adam Majewski.