olimpia grudziadz wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Dla piłkarzy Olimpii Grudziądz to druga wygrana z rzędu

Przegrywali już 0:2, a wygrali 3:2. Kolejna wygrana Olimpii stała się faktem!

2021-05-19 20:45

Kolejny horror z happy endem w wykonaniu piłkarzy Olimpii Grudziądz. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki przegrywali już 0:2, a mimo to zdołali zwyciężyć na wyjeździe z Garbarnią Kraków 3:2! Po tym zwycięstwie "Biało-zieloni" opuścili strefę spadkową i awansowali na 14 pozycję.

Grudziądzki zespół nie rozpoczął spotkania w Krakowie najlepiej. Już w 7' minucie Nikodema Sujeckiego pokonał Błażej Radwanek. Nim "Biało-zieloni" zdołali się otrząsnąć po pierwszej stracie, zanotowali drugą. Niespełna kwadrans później młody golkiper Olimpii znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Podwyższenie dla Garbarni uzyskał Michał Fidziukiewicz.

Od momentu strzelenia drugiej bramki, krakowianie zdecydowanie zwolnili grę, co skrzętnie wykorzystała Olimpia. Grudziądzanie najpierw w 32' minucie odpowiedzieli trafieniem Mikołaja Gabora. 8 minut później na tablicy wyników było już remisowo. Bramkę wyrównującą zdobył Jose Embalo. Dla portugalskiego napastnika było to już 12 trafienie w tym sezonie.

Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2:2. Po zmianie stron zarówno krakowianie, jak i grudziądzanie starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie ta sztuka udała się tym drugim. Trzecią i jak się później okazało - zwycięską bramkę dla Olimpii zdobył w 63' minucie kapitan zespołu, Piotr Witasik.

Garbarnia: 1. Dorian Frątczak - 11. Daniel Morys (67, 12. Szymon Pająk), 8. Marek Masiuda, 47. Kacper Laskoś (67, 55. Mateusz Surma), 29. Michał Rutkowski - 7. Jakub Górski, 6. Mateusz Duda, 21. Tomasz Kołbon, 15. Grzegorz Marszalik - 9. Błażej Radwanek (81, 13. Bruno Wacławek), 91. Michał Fidziukiewicz

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst, 17. Szymon Jarosz - 8. Mikołaj Gabor, 23. Michał Graczyk (67, 9. João Criciúma), 19. Grzegorz Gulczyński (73, 6. David Andronic), 11. Omid Popalzay (72, 20. Grzegorz Płatek), 3. Bartosz Widejko - 64. Jakub Nawrocki (67, 16. Oskar Kalenik), 10. José Embaló

Olimpia Grudziądz dzięki kolejnej wygranej z rzędu opuściła strefę spadkową. "Biało-zieloni" dzięki zdobytym trzem punktom przesunęli się na bezpieczną, 14 pozycję w tabeli ligowej.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają przed własną publicznością. Już 23 maja na stadionie centralnym przy Piłsudskiego 14 zmierzą się z rezerwami Śląska Wrocław. Początek spotkania o godzinie 18.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl