olimpia wygrywa

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz tracą jedno oczko do bezpiecznego miejsca w tabeli

Kibice wrócili na stadion i ponieśli Olimpię Grudziądz do zwycięstwa! [AUDIO]

2021-05-15 20:47

Piłkarze Olimpii Grudziądz cały czas walczą o utrzymanie na drugoligowych boiskach. "Biało-zieloni" w 33. kolejce pokonali na własnym stadionie Skrę Częstochowa 2:0. Spotkanie po raz pierwszy od dłuższego czasu odbyło się przy udziale kibiców.

Do składu grudziądzkiego zespołu na to spotkanie powrócił nieobecny w Polkowicach, Jose Embalo. Na ławce rezerwowych ponownie zasiadł za to Damian Ciechanowski, który w meczu z liderem tabeli rozegrał pełne 90 minut.

W pierwszej połowie spotkania sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jeśli już do nich dochodziło, to przede wszystkim pod bramką częstochowian. Do przerwy na stadionie centralnym przy Piłsudskiego 14 mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Po przerwie Olimpia dalej miała optyczną przewagę na murawie. Dobra gra "Biało-zielonych" potwierdziła się w 75' minucie. Piłkę w polu karnym gości przejął Piotr Witasik. Kapitan grudziądzkiego zespołu bez wahania przymierzył i trafił w samo okno częstochowskiej bramki.

Kropkę nad "i" w 87' minucie postawił młodziutki Jakub Nawrocki z Akademii Piłkarskiej Olimpii Grudziądz, który wykorzystał piłkę wystawioną jak na tacy od Jose Embalo.

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki - 66. Piotr Witasik, 32. Robert Obst, 17. Szymon Jarosz - 8. Mikołaj Gabor, 23. Michał Graczyk, 19. Grzegorz Gulczyński (72, 20. Grzegorz Płatek), 16. Oskar Kalenik (62, 11. Omid Popalzay), 3. Bartosz Widejko (72, 25. Damian Ciechanowski) - 10. José Embaló, 9. João Criciúma (62, 64. Jakub Nawrocki)

Skra: 33. Mateusz Kos - 17. Krzysztof Napora, 25. Hubert Sadowski, 18. Karol Noiszewski, 8. Rafał Brusiło - 10. Radosław Gołębiowski, 30. Titas Milašius (51, 23. Dawid Niedbała), 22. Stanisław Muniak (70, 6. Maciej Kazimierowicz), 7. Piotr Nocoń (83, 16. Lucjan Klisiewicz), 9. Damian Warnecki (70, 11. Daniel Pietraszkiewicz) - 21. Kamil Wojtyra

Istotnym wydarzeniem podczas dzisiejszego meczu był powrót na grudziądzkie trybuny kibiców, którzy głośnym dopingiem wspierali "Biało-zielonych" przez całe 90 minut!

Mówi Zbigniew Smółka, trener Olimpii Grudziądz. Posłuchaj:
Mówi Marek Gołębiewski, trener Skry Częstochowa. Posłuchaj:

Przed naszymi zawodnikami w następnej kolejce mecz wyjazdowy. Już 19 maja grudziądzanie zagrają na wyjeździe z Garbarnią Kraków. Z kolei na Piłsudskiego 14 wrócimy 23 maja o godzinie 18. Wówczas Olimpia zagra przed własną publicznością z rezerwami Śląska Wrocław.

Olimpia po tej wygranej przesunęła się na 17 miejsce w tabeli drugiej ligi. "Biało-zieloni" do bezpiecznego miejsca nadal jednak tracą jedno oczko.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl