Olimpia Grudziądz kotwica

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii wciąż są liderem tabeli

Piłkarze Olimpii zatrzymani po raz pierwszy. Kotwica wygrywa w Grudziądzu

2021-09-09 11:18

Pierwszej porażki w nowym sezonie doznali piłkarze Olimpii Grudziądz. "Biało-zieloni" przegrali na własnym stadionie z innym z kandydatów do awansu, Kotwicą Kołobrze 0:1. Zwycięską bramką dla gości zdobył w końcówce meczu Dawid Cempa.

W pierwszej połowie spotkania mianowane szlagierem trzecioligowych rozgrywek nieco zawiodło. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Optyczną przewagę zdawali się mieć "Biało-zieloni".

Po zmianie stron znacznie lepiej zaczęli grać przyjezdni. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera co róż organizowali ataki pod bramką Adriana Olszewskiego.

Im bliżej było końca spotkania, tym na murawie w Grudziądzu robiło się goręcej. Najpierw z ławki trenerskiej za czerwoną kartkę wyrzucony został trener przyjezdnych.

W 85' minucie Kotwica Kołobrzeg dopięła swego. Spory błąd grudziądzkiej defensywy wykorzystał wprowadzony od początku drugiej połowy Dawid Cempa (zmienił Grzegorz Goncerza).

Bardzo żałujemy tej porażki. Dobrze zaczęliśmy ten sezon i mam nadzieję, już za trzy dni w kolejnym meczu odegramy się i wrócimy na zwycięską ścieżkę - mówił zaraz po meczu obrońca Olimpii, Adrian Karankiewicz.

W doliczonym czasie gry goście doznali jeszcze jednego osłabienia. Za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Dominik Kostkowski.

Olimpia ostatecznie poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie. Mimo to, zespół Marcina Płuski utrzymał pozycję lidera. Obecnie grudziądzanie mają dwa oczka przewagi nad Kotwicą.

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski – 10. Michał Cywiński, 11. Tomasz Kaczmarek, 14. Patryk Leszczyński, 17. Jakub Bojas, 18. Marko Zawada, 21. Adrian Karankiewicz, 22. Filip Karmański, 23. Marcin Warcholak, 66. Piotr Witasik

Ławka rezerwowych: 33. Łukasz Wiśniewski, 7. Najim Romero Tadlaoui, 8. Mateusz Flak, 9. Karol Landowski, 16. Filip Rzepka, 64. Jakub Nawrocki, 70. Michał Zachaczewski

Kotwica Kołobrzeg: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 32. Robert Obst, 4. Damian Kostkowski, 30. Dominik Sadzawicki – 24. Leszek Jagodziński (19. Kacper Aleksiuk 70′), 6. Piotr Łysiak, 8. Bartosz Kalupa (5. Marcin Gawron 80′), 7. Dominik Chromiński, 27. Mateusz Rościszewski (22. Kamil Bartoś 46′) – 17. Grzegorz Goncerz (9. Dawid Cempa 46′)

Ławka rezerwowych: 25. Oskar Kaźmierczak, 5. Marcin Gawron, 9. Dawid Cempa, 14. Jakub Szarpak, 15. Grzegorz Skowroński, 19. Kacper Aleksiuk, 22. Kamil Bartoś

Kolejny mecz piłkarze Olimpii rozegrają już 11 września. "Biało-zieloni" o godzinie 15 zagrają na wyjeździe z GKS Przodkowo.