olimpia grudziadz wygrana

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz mają jedno oczko przewagi nad Kotwicą Kołobrzeg

Piłkarze Olimpii wygrywają z Kluczevią. Grudziądzanie mistrzem jesieni!

2021-11-22 10:42

Piłkarze Olimpii Grudziądz zwycięstwem zakończyli jesienną część zmagań na trzecioligowych boiskach w grupie drugiej. "Biało-zieloni" w ostatnim meczu ligowym w 2021 roku pokonali na wyjeździe Kluczevię Stargard 1:0. Obie drużyny mecz kończyły w dziesiątkę.

Grudziądzanie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Kluczevia to najsłabszy zespół obecnego sezonu. Zawodnicy ze Stargardu przez całą jesień zdołali wywalczyć tylko sześć oczek i są murowanym kandydatem do spadku.

Piłkarze Olimpii mimo to przez większą część spotkania nie mogli sforsować defensywy Kluczevii. Nie pomogła nawet czerwona kartka dla gospodarzy w pierwszej połowie. Szanse się wyrównały na kwadrans przed końcem, gdy z boiska wyrzucony został ofensywny gracz "Biało-zielonych", Michał Zachaczewski.

Ostatecznie Olimpia dopięła swego w ostatniej minucie meczu. Golkipera gospodarzy pokonał najlepszy strzelec całych rozgrywek, Jakub Bojas. Dla napastnika grudziądzkiego zespołu była to już 12 bramka w sezonie.

Dzięki tej wygranej Olimpia zachowała pozycję lidera po jesiennej części sezonu. Grudziądzanie mają obecnie jedno oczko przewagi nad Kotwicą Kołobrzeg i cztery na Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Przed zespołem trenera Marcina Płuski jeszcze jeden oficjalny mecz w tym roku. Już 30 listopada na stadionie przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu, Olimpia rozegra mecz w 1/8 finału Pucharu Polski. Rywalem "Biało-zielonych" będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek o godzinie 12.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl