Olimpia i GKM Grudziądz dostaną pieniądze z miasta. Jakie kwoty wchodzą w grę?

2022-09-21 18:18
radni olimpia
Autor: Łukasz Piekarski Olimpia i GKM Grudziądz otrzymają po milionie złotych

Olimpia Grudziądz SA i GKM Grudziądz SA otrzymają wsparcie z miejskiej kasy. W obu przypadkach zielone światło dali radni podczas sesji nadzwyczajnej (środa, 21 września).

Za zmianami w budżecie, czyli dokapitalizowaniem spółek sportowych z Grudziądza zagłosowało 15 radnych. 5 z nich się wstrzymało, a jeden był przeciwko.

Nie wszyscy radni byli przekonani, co do słuszności dokapitalizowania obu spółek - Olimpii i GKM-u. Głosowanie przeciwko zapowiadał m.in. radny Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Wiśniewski.

Od zawsze byłem przeciwny tworzeniu spółek miejskich sportowych i nie inaczej będzie także dzisiaj. Jeśli wrzucamy publiczne pieniądze w spółkę to ja uważam to za inwestycje. Tutaj tego nie ma - mówił radny Wiśniewski.

Głosowanie "za" podczas dyskusji nad tym projektem uchwały zapowiedział za to radny Sojuszu Obywatelski Grudziądz, Grzegorz Miedzianowski. Z kolei radny Sławomir Szymański dopytywał o dokapitalizowanie GKM-u Grudziądz, o którym miał dowiedzieć się dopiero na niedawnej konferencji prasowej prezydenta i radnych KO.

Na początku roku mieliśmy zapisane w budżecie 3 miliony złotych. Dwa dostaliśmy w pierwszej połowie roku, przed sezonem. Zwiększyliśmy wpływy od sponsorów o 21 procent. Myślę, że ten rok możemy uznać za udany - tłumaczy Marcin Murawski, prezes grudziądzkiego GKM-u.

O wstrzymaniu się od głosu poinformował z kolei radny niezależny, Arkadiusz Goszka (Czas Grudziądza).

Nie mogę zagłosować przeciwko ze względu na szacunek dla kibiców, ale nie zagłosuje również "za", ponieważ w mieście mamy mniej pieniędzy. Brakuje nam środków do rozstrzygania przetargów. Naprawdę mamy na co wydawać pieniądze. Uważam, że w przyszłości to mieszkańcy powinni zadecydować, czy Olimpia powinna być dokapitalizowana - mówił radny Goszka.

O środkach, które trafią do sportowych spółek kosztem innych inwestycji w mieście mówił z kolei radny Marek Czepek.

Wiecie państwo skąd zostaną przekazane środki na dokapitalizowanie spółek? Z drogi łączącej ulicę Kwiatową z Toruńską oraz z "Delfinka", z którego miasto na razie zrezygnowało - przekazał radny Czepek.

Ostatecznie radni zgodzili się na dokapitalizowanie obu spółek sportowych. Olimpia Grudziądz SA i GKM Grudziądz SA otrzymają po milionie złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Iga Światek pobije Roberta Lewandowskiego? Ekspert nie ma wątpliwości!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE