olimpia pilka

Autor: Pixabay Olimpia zremisowała z Gedanią Gdańsk

Olimpia Grudziądz na remis z Gedanią. To był zaległy mecz z jesieni

2023-02-26 14:08

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii zremisowali na własnym stadionie z Gedanią Gdańsk 1:1. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Sobotnie spotkanie w Grudziądzu zaliczane było jeszcze do rundy jesiennej, ponieważ pierwotnie miało zostać rozegrane w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas zostało odwołane i przełożone ze względu na trudne warunki atmosferyczne (intensywnie padał śnieg).

Do przerwy pomimo optycznej przewagi Olimpii bramek nie oglądaliśmy. Na premierowe trafienia w 2023 roku kibice zgromadzeni na Stadionie Centralnym przy Piłsudskiego 14 musieli poczekać do drugiej części gry.

Po zmianie stron pierwsi cios zadali goście z Gdańska. W 61' minucie Bartosz Zalewski oddał strzał sprzed "16" i huknął bez przyjęcia nie do obrony przez Adriana Olszewskiego.

Olimpia rzuciła się do odrabiania strat. W 72' minucie po indywidualnej akcji z rogu pola karnego do siatki trafił Szymon Stanisławski.

Ostatecznie - pomimo kilku prób zarówno z jednej, jak i drugiej strony - bramek już nie oglądaliśmy. Olimpia zremisowała na własnym stadionie z Gedanią Gdańsk 1:1.

Po remisie Olimpia Grudziądz pozostała na drugiej pozycji w tabeli. "Biało-zieloni" mają 37 oczek - tyle samo ma trzecia Gedania Gdańsk. Liderem przed oficjalnym startem rundy wiosennej pozostały rezerwy Pogoni Szczecin - 38 oczek.

Kolejny mecz podopieczni trenera Bogusława Baniaka rozegrają już w najbliższy piątek (3 marca), również na własnym stadionie. Grudziądzanie o godzinie 15 zmierzą się ze Stolemem Gniewino.