Olimpia wygrana

Autor: Pixabay To już siódma wygrana Olimpii Grudziądz w tym sezonie

Kolejna wygrana Olimpii Grudziądz. Tym razem skromnie w Trójmieście

2022-09-23 20:34

Skromną, lecz bardzo cenną wygraną na wyjeździe odnieśli piłkarze Olimpii Grudziądz. "Biało-zieloni" pokonali w Gdyni miejscowy Bałtyk 2:1. Obie bramki dla zespołu trenera Bogusława Baniaka zdobył brazylijski napastnik, Amarildo.

Grudziądzanie pierwszy cios zadali tuż przed przerwą. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkarz gospodarzy po raz pierwszy tego dnia pokonał Amarildo Balotelli.

Po przerwie Olimpia celnie uderzyła po raz drugi. I ponownie zrobił to brazylijski napastnik Amarildo. (62' minuta).

Gospodarze zdołali zdobyć bramkę kontaktową. W 79' minucie Adriana Olszewskiego pokonał Filip Łukasik.

Ostatecznie do ostatniego gwizdka sędziego na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni nic się już nie wydarzyło. Olimpia pokonała Bałtyk 2:1, co jest już siódmą wygraną "Biało-zielonych" w tym sezonie. Grudziądzanie mają w tej chwili pięć oczek przewagi nad drugimi w tabeli rezerwami Pogoni Szczecin. "Portowcy" swój mecz rozegrają jednak jutro - na własnym obiekcie zmierzą się z Cartusią Kartuzy.