olimpia porazka

Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz spadła na trzecie miejsce w ligowej tabeli

Druga porażka Olimpii Grudziądz. W Szczecinie górą rezerwy Pogoni

2022-10-09 14:32

Drugiej porażki w obecnym sezonie doznali piłkarze grudziądzkiej Olimpii. Tym razem podopieczni trenera Bogusława Baniaka przegrali na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin 1:2. Obie drużyny kończyły mecz w "dziesiątkę" po czerwonych kartkach.

Grudziądzanie pierwszą bramkę stracili w pierwszej połowie. W 27' minucie Adriana Olszewskiego z linii jedenastego metra pokonał Mariusz Fornalczyk.

Zaraz po przerwie rezerwy "Portowców" zmuszeni zostali do grania w osłabieniu. Z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Stanisław Wawrzynowicz. Kilka chwil później Pogoń podwyższyła prowadzenie. Tym razem do grudziądzkiej bramki trafił Wahan Biczachczjan (54' minuta).

"Biało-zieloni" zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką. W 76' minucie do siatki gospodarzy trafił Sebastian Rogala.

Grudziądzanie w doliczonym czasie również doznali osłabienia. Za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał Sebastian Olszewski.

Piłkarze Olimpii ponieśli drugą porażkę z rzędu, co w efekcie przyniosło utratę pozycji lidera w tabeli. Po 11 kolejkach na pierwsze miejsce wskoczyła Gedania Gdańsk, a "Biało-zieloni" spadli na najniższy stopień podium.