Dom Korzeniewskich jest już własnością MPGN. Wiemy ile spółka zapłaciła za zabytkowy budynek [AUDIO]

2021-05-27 0:38
dom korzeniewskich mpgn
Autor: Damian Pieczonka Wcześniej mieszkańcy Grudziądza mogli zgłaszać swoje propozycje wykorzystania budynku

Zabytkowy Dom Korzeniewskich oficjalnie stał się własnością Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami. Spółka po podpisaniu przedwstępnej umowy w kwietniu, w maju sfinalizowała całą transakcję.

Kwota, którą zapłacono za budynek pochodziła z budżetu spółki.

Spółka zapłaciła za budynek z własnych środków. Nieruchomość kosztowała 3,9 miliona złotych - mówi Jagoda Szczerbowska, pracownik biura zarządu spółki MPGN.

ZOBACZ TEŻ - Pomysły mieszkańców na dawny Dom Towarowy Korzeniewskich w Grudziądzu. Znamy szczegóły! [ZDJĘCIA]

Jeszcze do niedawna miasto zbierało opinie mieszkańców na temat ewentualnego wykorzystania budynku. Na razie jednak nie wiadomo co powstanie w byłym Domu Korzeniewskich. Znany jest na razie wstępny harmonogram prac.

Do końca roku, po przeprowadzeniu wszelkich procedur planujemy rozpocząć remont elewacji. W chwili obecnej spółka prowadzi także rozmowy z potencjalnymi najemcami - dodaje przedstawicielka MPGN-u.

Mówi Jagoda Szczerbowska, pracownik biura zarządu spółki. Posłuchaj:

O finanse spółki i źródło pozyskania środków na zakup Domu Korzeniewskich na majowej sesji dopytywali także radni. Arkadiusz Goszka oczekiwał również listy nieruchomości, które wcześniej spółka sprzedała, by mieć pieniądze na zakup zabytkowego budynku na Rynku Głównym.

Trudno odpowiedzieć na takie pytanie. Spółka zajmuje się obrotem nieruchomościami i wiadomo, że czasem je sprzedaje, a czasem nabywa - starał się odpowiedzieć prezydent Maciej Glamowski.

Cały czas czekamy również na decyzję, co powstanie w dawnym budynku Korzeniewskich. Miasto w porozumieniu ze spółką ma wybrać jedną z zaproponowanych przez mieszkańców koncepcję.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 26.05, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE