Znany gorzowski adwokat z zarzutami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności! [AUDIO]

2021-03-08 15:46 mz
Sprawa wkrótce trafi do sądu.
Autor: istockphoto.com Sprawa wkrótce trafi do sądu.

Gorzowski adwokat Jacek S. z zarzutami. Mecenas ma zakaz wykonywania zawodu, grozi mu do pięciu lat więzienia. Chodzi o głośne śledztwo dotyczące grupy przestępczej z Kamienia Pomorskiego (województwo zachodniopomorskie). Szajka zajmowała się handlem narkotykami na dużą skalę - działając w Szczecinie, kilku innych miastach, a także w Szwecji i Norwegii.

Adwokat Jacek S. broni przywódcę grupy - Tomasza Sz. pseudonim "Bąbel". Prokuratura krajowa o zarzutach wobec gorzowskiego mecenasa poinformowała w poniedziałek (08.03) na swojej stronie internetowej. Co dokładnie zarzuca się gorzowskiemu adwokatowi?

Mówi Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej:

Udało nam się skontaktować z Jackiem S.- nie przyznaje się on do winy. Jego obrońcy złożyli odwołanie od decyzji prokuratury. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Przypomnijmy, Jacek S. znany był z bronienia osób w kilku głośnych sprawach. Mecenas reprezentował m.in. Janusz K., jednego z głównych oskarżonych w tzw. gorzowskiej aferze budowlanej, w której przed sądem stanął ówczesny prezydent Gorzowa - Tadeusz Jędrzejczak.

SMOKE UNITY - trening drifterów na lotnisku w Broczynie